Олександрівська лікарня в Києві
Олександрівська лікарня в Києві nv.ua

В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу: сьогодні – у Києві

  Читайте по-русски
  Столичну Олександрівську лікарню обрали базою для госпіталізації у разі виявлення і завезення на територію України коронавірусної інфекції

  В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу, вони відбуватимуться у госпітальних базах, які визначені в регіонах. Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє "Громадське радіо".

  Уже сьогодні, 28 лютого 2020 року, такі навчання відбудуться в столичній Олександрівській лікарні. За словами Ляшка, саме її обрали базою для госпіталізації у разі виявлення і завезення на територію України коронавірусної інфекції.

  "Але навчання проводитимуть не лише там, вони відбуватимуться по всій країні. Будуть відпрацьовувати комплекс протиепідеміологічних заходів. Ми вже провели декілька симуляційних навчань, коли в симуляційній кімнаті розглядали, куди і хто телефонує у разі виявлення коронавірусу, куди приїжджає швидка, куди госпіталізує хворого", – пояснив він.

  Ляшко сказав, що кожна область вирішуватиме самостійно, коли проводити навчання: "Сьогодні ми консультувалися з Івано-Франківською областю. У них у понеділок засідає штаб і вони на наступну середу планують пропрацювати це все в Івано-Франківській області. Тому наступні 10 днів, я думаю, ми побачимо відпрацювання таких симуляційних вправ на доволі великій кількості об'єктів".

  Він також пояснив, що у випадку виявлення коронавірусу у пацієнтів, які мешкають у селах, їх доправлятимуть до госпітальних баз обласного рівня. Також посадовець додав, що МОЗ розпочинає вибіркові перевірки госпітальних баз.

  "Будемо перевіряти наскільки готові госпітальні бази. Порівнюватимемо їх із тією інформацією, яку надають регіони", – сказав Ляшко. І додав, що епідеміологи зараз працюють і у карантинно-санітарних підрозділах на пунктах пропуску, де вимірюють температуру усім, хто в'їжджає на територію України. "Пріоритетними є напрямки тих країн, у яких зареєстровані факти передачі коронавірусної інфекції, але загалом ми покрили усі пункти в'їзду", – резюмував він.

  Як повідомляв 5.UA, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю повідомила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу. Вірус передається від людини до людини, інкубаційний період становить близько двох тижнів. Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня 2020 року оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв'язку з поширенням коронавірусу з Китаю. Станом на тепер 2858 – саме стільки нині померлих унаслідок коронавірусу. Інфікованих понад 83 тисячі у більш ніж 50 країнах світу. 

  Попередній матеріал
  Зеленський погодив рішення РНБО про оборонне держзамовлення на 2020-2022 роки – що прописано в документі
  Наступний матеріал
  Туреччина бомбить сили Асада в Ідлібі у відповідь на авіаудари, від яких загинули 33 турецькі військові
  Loading...

  Протидія поширенню коронавірусу Covid-19: брифінг МОЗ – трансляція

  Аваков розповів про гелікоптер для транспортування ймовірних хворих на коронавірус

  Коронавірус виявлено вже у 5 українців за кордоном

  Коронавірус у світі: в Італії вже 17 померлих та 650 інфікованих – заражених рахуватимуть по-новому

  Всі області готові приймати заражених на коронавірус – МОЗ

  На лайнері Diamond Princess у 4 українців зафіксували коронавірус – подробиці