Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкриті джерела

Зеленський погодив рішення РНБО про оборонне держзамовлення на 2020-2022 роки – що прописано в документі

  Читайте по-русски
  Кабміну доручено не допускати зменшення затверджених витрат і забезпечити фінансування пріоритетних проєктів

  Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про основні показники державного оборонного замовлення на 2020-2022 роки. Про це йдеться в указі президента № 59 від 27 лютого.

  Сам документ частково засекречений. Кабінету Міністрів доручено не допускати зменшення затверджених витрат і забезпечити фінансування пріоритетних проєктів, зокрема з розвитку ракетного озброєння.

  Також уряду доручено проаналізувати виконання державних контрактів та використання коштів держоборонзамовлення у 2019 році та вжити заходів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили неналежне виконання затверджених показників.

  До 1 червня Кабмін має внести до РНБО стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу. На розгляд Верховної Ради уряд має внести законопроєкти щодо розроблення та виробництва озброєння, військової та спеціальної техніки; про спрощення ввезення в Україну складових для виробництва продукції оборонного призначення; про залучення іноземних інвестицій у господарські товариства, що мають стратегічне значення для оборони та безпеки держави.

  Також до парламенту мають бути внесені законопроєкти про залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс шляхом створення спільних підприємств; про перетворення державних комерційних підприємств оборонно-промислового комплексу на акціонерні товариства та їх приватизацію.

  Уряду доручено опрацювати питання змін до Бюджетного кодексу щодо створення цільового Державного фонду розвитку оборонно-промислового комплексу; створення Агентства з розвитку оборонних технологій; створення центрального органу виконавчої влади, відповідального за формування та реалізацію державної військово-промислової політики та функцій з управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі; розроблення стратегії військово-технічної співпраці.

  Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства доручено завершити проведення огляду оборонно-промислового комплексу та до 21 травня подати на розгляд і затвердження РНБО звіт про його результати.

  Нагадаємо, наступного дня після затвердження рішення Радою нацбезпеки, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони генерал-майор Сергій Кривонос закликав президента Володимира Зеленського не вводити в дію затверджене РНБО державне оборонне замовлення на 2020-2022 роки. 

  Попередній матеріал
  Коронавірус у світі: в Італії вже 17 померлих та 650 інфікованих – заражених рахуватимуть по-новому
  Наступний матеріал
  В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу: сьогодні – у Києві
  Loading...

  Данілов про вибори в ОРДЛО: "Не вірю, але на 50%"

  Секретар РНБО Данілов: "Ми не можемо постачати воду в окупований Крим"

  РНБО звернулася до Кабміну щодо відновлення роботи Держсанепідслужби за новими правилами

  Кривонос обурений держоборонним замовленням-2020: звернувся до Зеленського

  Данілов нагадав, за яких умов припиниться війна на Донбасі

  Єлісєєв про "12 кроків до миру", нацплатформу примирення та обстріли на Донбасі – "ІнфоДень"