Захисний костюм
Захисний костюм 5 канал

Готовність лікарень до коронавірусу: чиновники Київщини задоволені результатом, журналісти іншої думки

Читайте по-русски
Грошей на ремонт у медцентрі в Броварах вистачило лише на один поверх

Готовність броварських лікарень приймати хворих на коронавірус перевірили чиновники Київської ОДА. Станом медичних закладів залишились задоволені, утім знімальна група "5 каналу" вади у лікарнях все ж виявила. Кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі розкаже.

"Вся мережа медичних закладів у задовільному стані", – говорить Олексій Чернишов, голова Київської обласної державної адміністрації.

"Ліжка в нас мають бути складені ось так, оброблені, всі. Ми не заправляємо. Тут у нас ванна кімната для хворих є", – говорить директор медичного закладу.

Це інфекційне відділення для дорослих у Броварах. Сюди з інспекцією завітав чільник Київської обласної державної адміністрації. Перевірити готовність лікарні приймати хворих на коронавірус вирішила і знімальна група "5 каналу".

Бокс поки що на ремонті, утім уже готовий приймати хворих. Директор медичного закладу розповідає: зробити ремонт грошей вистачило лише на другий поверх. На першому ж стан – далекий від ідеалу.

Тут є запасний вихід. Кажуть, що це якщо раптом буде пожежа, то люди зможуть звідси вийти, утім двері на вигляд тут не дуже.

"Зробили кришу, зробили другий поверх, зараз робимо перший. Ми просто не встигли фізично. Мали бути кошти соцекономрозвитку, але до кінця року вони не надійшли. Нам було виділено ще 850 тис. грн, щоб повністю закінчити ремонт, і на меблі, тому в цьому році ми це закінчимо, однозначно", – говорить Валентин Багнюк, директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Інспектуємо також і дитяче інфекційне відділення. В іншій локації ситуація з ремонтом – відрізняється.

Є резервна кімната, де можуть розмістити хворих дітей на коронавірус, якщо такий виявлять. Тут два окремих дорослих ліжка, а також ліжко для немовляти. В палаті є і окрема ванна кімната.

Тут готові прийняти хворих із легким та середнім ступенями коронавірусу.

"Важкий пацієнт із коронавірусом проявляється високою температурою, сухим кашлем і раннім розвитком дихальної недостатності. Якщо буде дихальна недостатність, то цей хворий потребуватиме перебування в спеціальізованому відділенні, тому ми готові прийняти тільки легкий і середній ступінь, що не потребує апарату штучної вентиляції легень", – говорить Наталія Волошина, заступник директора Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Лікарня
Лікарня5 канал

У цих двох відділеннях можна розмістити зо пів сотні пацієнтів. Якщо хворобу зафіксують, Київщина зможе прийняти близько тисячі хворих – розповідають в обласному Департаменті охорони здоров’я.

"У нас 13 закладів у області, які мають інфекційні відділення і готові приймати пацієнтів з різною інфекційною патологією. Загалом інфекційних ліжок по області 475. Додатково за необхідності можливо розгорнути ще 450 ліжок", – розповідає Максим Іонов, директор Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації.

А загалом по Україні про всяк випадок готують понад 10 тис. місць для інфікованих.

"В кожному регіоні визначено на перший етап по дві госпітальні бази і бригади швидкої екстреної медичної допомоги, які виїжджатимуть на цей виклик. В цих госпітальних базах побудовані і облаштовані інфекційні бокси, їх близько 2,5 тисяч, а загалом в інфекційних лікарнях близько 12,5 тис. ліжок", – розповідає Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарно-епідеміологічний лікар.

"Укрзалізниця", зі свого боку, облаштувала на вокзалах медичні пункти для пасажирів з підозрою на коронавірус. Необхідним устаткуванням обладнали майже два десятки залізничних станцій. Ще на п'яти вокзалах організували приміщення для тимчасової ізоляції людей із симптомами хвороби.

Єва Ніколашвілі, Ірина Сисак та Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Штурм міськради в Жмеринці: госпіталізували трьох поліцейських, 19 осіб затримали
Наступний матеріал
Зеленський в Омані: російський слід чи торгівля українською землею – "Спостерігач"
Loading...
На лайнері Diamond Princess у 4 українців зафіксували коронавірус – подробиці

На лайнері Diamond Princess у 4 українців зафіксували коронавірус – подробиці

Коронавірус уже в Польщі – ЗМІ пишуть про перший випадок у місті Лодзь

Коронавірус уже в Польщі – ЗМІ пишуть про перший випадок у місті Лодзь

"Перед нами криза": Макрон оголосив про майбутню епідемію коронавірусу у Франції

"Перед нами криза": Макрон оголосив про майбутню епідемію коронавірусу у Франції

Протидія поширенню коронавірусу – брифінг МОЗ

Протидія поширенню коронавірусу – брифінг МОЗ

На Київщині показали готовність лікарень приймати хворих на коронавірус – включення

На Київщині показали готовність лікарень приймати хворих на коронавірус – включення

Коронавірус зареєстрували вже в 50 країнах – за останню добу додалося 11

Коронавірус зареєстрували вже в 50 країнах – за останню добу додалося 11