Вишкіл рятувальників влаштували в Одесі. Пожежники тренувалися евакуйовувати людей та боротися з вогнем на верхніх поверхах будинків. Залучили навіть нещодавно придбану техніку – автодрабини та автопідйомники. Чи впоралися із завданням, знає кореспондентка "5-го" Ольга Дунська.
За легендою, вогнем охоплена квартира на 8 поверсі. Пожежні машини дістаються до будинку за лічені хвилини. Рятувальники вирушають до епіцентру займання на пошуки умовних постраждалих. Зазвичай орієнтація на місцевості забирає багато часу, кажуть рятувальники.
"Втрачається час і все. Плюс якщо справжня пожежа, задимлена, видимості немає, тому і йде час. Наше завдання було прокласти 4 рукави, підняли на 8 поверх", – пояснив рятувальник Олексій Дімітражко.
До участі у тренуваннях долучилися і мешканці будинку. За легендою, через пожежу вихід із квартири заблоковано, евакуювати мешканців доводиться автопідйомником.
"Типу пожежа і вони мене рятувати будуть. Я думаю, дуже корисні в разі пожежі, з огляду на що вони у нас часто трапляються", – вважає одеситка Надія.
Кілька хвилин і умовна потерпіла – у безпеці.
Автопідйомником уже декілька місяців керує Дмитро. Каже: поки що використовувати техніку доводилося лише на тренуваннях.
"На колисці встановлений лафетний стовбур, 50 літрів за секунду його продуктивність, ми можемо за допомогою цих сходів гасити пожежі і також рятувати людей. Максимальна висота підйому автодрабини 53 метри, це 17 поверхів", – зауважив начальник караулу пожежної частини Дмитро Попов.
Утім рятувальники додають: часто таких технічних можливостей автопідйомника замало. В Одесі – близько сотні житлових будинків, які вище 16 поверху, до якого не можуть дістатися автодрабини та автопідйомники місцевих рятувальників.
А вища техніка – 90-метрова – є лише у Києві та Дніпрі. Але такими автопідйомниками та автодрабинами не завжди вдасться дістатися на виклик. Адже в Одесі багато вузьких проїздів, кажуть рятувальники.
"Цей автомобіль дуже важкий і задовгий, проїхати в такі вулички – він просто не заїде", – наголошує перший заступник начальника ДСНС України в Одеській області Ігор Будиленко.
Тож пожежники відпрацьовують інші способи евакуації людей.
"Надаємо людині маску і через дим ми виводимо в супроводі рятувальників. У таких будинках перекриття і підлога залізобетонна, там нема такого масштабу розповсюдження вогню, щоб всі шляхи евакуації були перекриті", – повідомив Ігор Будиленко.
З гасінням умовної пожежі рятувальники впоралися на відмінно, рапортує керівництво. Наступні навчання планують провести у реалістичніших умовах. Поїдуть до будинків, де щільно припарковані автівки, які зазвичай заважають проїзду рятувальної техніки.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"
Пожежобезпечне мімімі: австралійські рятувальники знову позували з тваринками для благодійної фотосесії











