Харківські рятувальники вперше провели навчання на канатній дорозі
Харківські рятувальники вперше провели навчання на канатній дорозі 5 канал

У Харкові рятувальники вперше провели навчання на канатній дорозі – репортаж

Читайте по-русски
У 2016 р. у Харкові раптово зупинилася "канатка" у парку і на порятунок людей верхолазам знадобилося три години

Що робити, якщо застряг на канатній дорозі, наприклад, на висоті 22 метрів? Харківські курсанти та слухачі магістратури відточували навички порятунку. Робили це без допомоги автодрабини. Використовували лише альпіністське спорядження. Як це відбувалось бачила Оксана Нечепоренко.

За умовами навчання під час руху раптово зупинилася канатна дорога у парку відпочинку. Заблокованими виявилися чотири пасажири. Їх намагаються врятувати слухачі з курсу порятунку на висоті.

У ролі постраждалої – студентка педагогічного університету Катерина Різапула. У кабінці "канатки" провела хвилин 15.

Учасниця навчань Катерина Різапула розповідає: "Найбільш переломний момент – це зробити крок із самої кабінки і почати спускатися. Але коли спускаєшся, дивишся в одну точку і не дивишся вниз, то це не лякає".

Завдовжки харківська "канатка" понад кілометр. Постраждалих рятувальники знімають з висоти 22 метрів. Для роботи використовують альпіністське спорядження та спеціальні косинки для спуску.

На канатній дорозі свої навички майбутні верхолази-рятувальники випробовують вперше.

Сергій Кулаков, завідувач курсів рятувальної та спеціальної підготовки Університету цивільного захисту України, каже: "Ми в нашому верхолазному манежі, в нас є верхолазний манеж, ми встановили кабінку стару діючу зі старої канатної дороги. Відпрацювали методику рятування з канатної дороги".

Такі знання раніше застосували випускники цього курсу. У 2016 р., коли раптово зупинилася "канатка" у парку. На порятунок людей верхолазам знадобилося три години.

Микола Буцула, курсант 3 курсу університету цивільного захисту України, каже: "Можлива дуже сильна паніка людини, яка боїться висоти. Він боїться довіритися рятівнику, боїться, що він не в надійних руках. Але наше завдання – його переконати, довести зворотне, що він у надійних руках, що він буде врятований хорошими фахівцями і все буде у нього впорядку".

Спеціальність верхолаза-рятувальника в Університеті цивільного захисту – додаткова. За роботою старших спостерігають курсанти першого курсу.

Олександр Прогнімик, курсант 1-го курсу Університету цивільного захисту України, говорить: "З першого погляду так страшно становиться, що така висота і потрібно держати себе в руках під час виконання свої обов'язків. Але мені буде страшно не за себе, як я буду рятувати людей. Щоб я не зробив ніяких помилок і люди залишилися цілими".

Після завершення навчань викладачі проаналізують роботу курсантів. Такі практичні заняття планують робити постійно.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Робота поліції після відведення сил: Шкіряк пояснив, як патрулюватимуть у Золотому і прокоментував нещодавні сутички
Наступний матеріал
Близько 800 курсантів Національної академії МВС склали присягу – як це було