повернення українців
повернення українців 5 канал

"Так усе бездушно": як Україна своїх повертала та скільки коштують "пільгові" квитки

Читайте по-русски
Кордони закриті для автобусів, поїздів, морських суден та літаків

Повернутися додому. Здавалося б, нічого складного. Але не у період пандемії коронавірусу та карантину. Кордони закриті для автобусів, поїздів, морських суден. Авіапростір також під замком.

Новина про те, що слід терміново повернутися додому, захопила шістьох українців у Норвегії зненацька. Туристи перебувають за 600 кілометрів за полярним колом. Дістатися звідти бодай куди-небудь – непросто.

"Були варіанти зі скандинавськими авіалініями, навіть з ефіопськими авіалініями через Адіс-Абебу. І це був єдиний варіант", – каже мандрівник Віталій Дехтярьов.

Відтоді як закрили українські кордони, шестеро мандрівників почали шукати вихід. Жодних варіантів, окрім як лишитися в Норвегії до кінця карантину, спершу не було. Кілька днів спілкування з українським посольством, МЗС.

"Ми сьогодні купили квитки на евакуаційний літак. Так званий. Авіакомпанії "Скайап" за 200 євро з людини. Тобто нас 6-ро, якщо помножити – 1200 виходить", – розповідає мандрівник.

І це вважається пільгова ціна, наголошує Віталій.

"Зареєструвалося 160 людей, щоби летіти. І ніби поки 70 зголосилися для того, щоб повернутися за таку суму. Тому що у багатьох взагалі закінчилися фінанси. Оскільки Норвегія не дуже дешева країна", – повідомляє Віталій.

У неділю Віталій разом зі своїми товаришами чекатимуть на евакуаційний борт з України, щоби повернутися додому.

Схожа ситуація і в іншій частині світу. На острові Кіпр, звідки не можна виїхати ані автобусом, ані поїздом, ціла родина українців опинилася у безвиході.

"Тому, звичайно, ми почали писати в посольство. Посольство, на мою думку, дуже бурхливо імітувало діяльність. Збирали якісь паспортні дані, обіцяли спеціальний рейс. Постійно на завтра, на завтра, на завтра", – каже мандрівник Микита Андреєв.

І знову евакуаційний борт. І знову пільгова ціна. Лишень пільговою назвати її вкрай складно.

МИКИТА АНДРЕЄВ – МАНДРІВНИК
"Виявилося, що це майже двісті євро. При тому, що наш скасований рейс назад, який скасували, він коштував 25 євро. Тобто ціна у вісім разів більша", – розповідає Микита.

Родині з 4 осіб довелося викласти близько 40 тисяч гривень. І це не враховуючи оплату за проживання та харчування, поки мандрівники чекали рятівний рейс. Та все ж відмовитися від борту додому не могли.

"Посольство взагалі перестало відповідати на дзвінки. І потім навіть прямо по-хамськи почали писати, що ті, хто не куплять квитки на цей рейс – це ваша відповідальність. Ніхто вас забирати не буде. І будете тут в кращому випадку до 3 квітня", – згадує Микита.

Ледь дісталася додому Леся Кондур. Дівчина опинилася сама в Амстердамі з квитками на скасований авіарейс.

"Я швиденько зареєструвалася в системі "Друг". А також звернулася до Посольства України в Нідерландах. Вони надіслали мені повідомлення про те, що МАУ організовує саме цей рейс", – каже мандрівниця Леся Кондур.

Вже в Україні Леся відходить від стресу. Найбільше вразили автовідповідач на лінії Посольства України в Нідерландах та вартість квитка.

"Ти не можеш поспілкуватися ні з ким. Так усе бездушно. Абсолютно. Ти не знаєш, що буде далі. Ти хочеш звернутися в посольство, але ти не можеш. МАУ продавала квитки на цей рейс по 220 євро за білет", – розповідає Леся.

Але на цьому проблеми не скінчилися. Нині Леся має дістатися зі столиці до Львова. Але як? Дівчина поки що не знає.

"Я не маю чим доїхати і я вважаю, що це трошки не логічно те, що не має ніяких сполучень. Все ж таки всі знають, що ми прилетіли. І якимось чином треба добратись до Львова", – каже мандрівниця.

Водночас і Держприкордонслужба і МЗС розповідають про тих, хто повернувся на батьківщину. Це тисячі українців. Серед них – ті, то перебував у Єгипті, зокрема, на карантині в готелях Шарм-ель-Шейха та Хургади. А ще з Польщі. Звідти українців доправляють потягами.

Валерія Павленко, Юрій Усик, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Потрапили в засідку, намагаючись зупинити наступ противника: вишкіл танкістів на Луганщині
Наступний матеріал
Лайка, бійка та розбиті двері тролейбуса: як кияни живуть без метро та дотримуються правил карантину
Loading...