Навчання ЗСУ
Навчання ЗСУ 5 канал

Майбутні інструктори Сухопутних військ ЗСУ склали іспит з ведення наступального бою в умовах міста

Читайте по-русски
Наставники та тренери постійно ускладнювали завдання

Як наступати в умовах міста, зачищати населені пункти від загонів супротивника, стріляти з різних дистанцій та різних положень. Цьому навчали молодих офіцерів та сержантів, які згодом самі стануть тренерами для підлеглих. Про перший випуск майбутніх інструкторів з вогневої та тактичної підготовки для бойових бригад розповість кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

У школі підготовки піхотинців стартують іспити. Залік складають офіцери та сержанти. Після завершення навчань вони почнуть службу в бойових бригадах, які тримають оборону на лінії фронту. І вже там ділитимуться здобутими навичками з іншими армійцями.

"Нами проведено пілотний проект даних інструкторів. Збільшено час на підготовку, але й надана значна методична підготовка. Ми надаємо можливість саме сержанту готувати своє відділення. Тобто свій взвод. Як під час відновлення боєздатності, так і в районі ведення бойових дій", – каже Віктор Ніколюк, начальник навчального центру "Десна" ЗСУ.

Сержантський склад відіграє одну з ключових ролей у війську. Такі армійці мають бути лідерами для підлеглих та помічниками для офіцерів.

"Вони можуть проводити заняття по вогневій підготовці, стрілецьке озброєння. Можуть проводити тактичну підготовку до взводу включно", – говорить Ігор Безоглюк, викладач вогневої підготовки школи піхотинця.

"Наша підготовка, вона вже відповідає тому протоколу підготовки сержантського складу, який є в країнах Альянсу", – каже Віктор Ніколюк.

Упродовж трьох місяців сержанти навчали особовий склад, як вести наступальний бій в умовах міста та як зачищати населені пункти від ворога.

Наставники та тренери постійно ускладнювали завдання. На заліку з вогневої підготовки сержант має лише дві спроби, щоб уразити ціль з різних дистанцій та положень.

"Побачив здобутки, які досягнуті інструкторами навчального центра якраз у підготовці сержантів з використанням навчальної бази, яка розвинута і з використання тих прийомів, які дозволяють ефективно і надійно уражати противника", – говорить Олександр Сирський, командувач сухопутних військ ЗСУ.

Понад два роки Збройні сили реформують, тренують і вдосконалюють сержантську ланку – за стандартами НАТО.

Євгенія Китаїва, "5 канал"

Попередній матеріал
Донорство під час карантину: лікарі кажуть, запаси крові катастрофічно зменшуються
Наступний матеріал
Скандал у Святогірській лаврі: як віряни дотримуються карантину напередодні поминальних днів
Loading...

Бойовики 11 разів обстріляли українські позиції на Донбасі, є поранений – зведення (оновлено)

Окупанти поводяться підозріло тихо: бійці ЗСУ про ситуацію на Маріупольському напрямку – репортаж

"Окупант спахує землю мінами та снарядами": бійці ЗСУ про ситуацію біля Оріхового – репортаж

Ще один військовий дістав поранення на Донбасі впродовж п'ятниці – подробиці

Двох поранених на Донеччині бійців евакуювали у Дніпро – готують до операції

У ЗСУ зафіксували ще 5 нових випадків COVID-19