ЗСУ
ЗСУ 5 канал

"До зустрічі з COVID-19 – готові": будні роти 58-ї мотопіхотної бригади на передовій – сюжет

Читайте по-русски
Небезпека ворожого вогню на цій ділянці фронту також актуальна 24 на 7

До зустрічі з коронавірусом – готові. Засобами індивідуального захисту забезпечені, а окремий екіпаж, який готовий виїхати на передову за інфікованим – визначений. Ізолятор для ймовірних хворих з'явиться за тиждень. Про будні медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади та їхню готовність до боротьби з небезпечним вірусом кореспондентка "5 каналу" Ольга Калиновська розкаже.

Такі банні процедури проходить кожен автомобіль, який повертається на базу медроти 58-ї бригади. Дезінфекцію машин тут запровадили з початком карантину. Щоб автівка не завезла на територію підрозділу якусь заразу.

"Спирт і хлорка, сумішшю обробляємо машини, при заїзді обробляємо машини. Зарази не привезуть", – каже Олег, військовослужбовець медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

Михайло тільки повернувся з чергування – щодня медична автівка роти, укомплектована усім необхідним, виїжджає ближче до передової – щоб у разі повідомлення про пораненого або тяжко хворого якомога швидше дістатися до бійця та оперативно відвезти його в лікарню. Це той випадок, коли вирішальною може стати кожна хвилина. Саме тому вправний водій та надійне авто – тут така ж необхідність, як і кваліфікований медик. У них із цим усе гаразд, запевняє Михайло, киваючи на американський "Хамер", на якому приїхав із чергування.

"Збройні сили надали, на даний момент, добрий автомобіль, який проходить будь де, будь де", – говорить Михайло, майор медичної служби медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

Окрема втіха – каже – цієї доби медиків не викликали на передову.

"На період нашого чергування обстріли у нас бувають – це дуже рідко, коли їх не буває. На даний час все пройшло спокійно, потреби в нашій роботі не було", – каже Михайло, майор медичної служби медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

Нині до щоденних завдань медроти додалася і підготовка до боротьби з коронавірусом. Медиків 58-ї бригади той уже зачепив. Дотично – тиждень тому їх передислокували на нове місце розташування – інфекційну лікарню, де вони базувалися, звільнили для майбутніх хворих.

В штабі Операції Об'єднаних сил звітують – жодного хворого на коронавірус бійця на передовій немає, але медичні роти бригад уже готуються приймати ймовірних інфікованих

Медичні маски, захисні костюми, рукавички. І окремий медичний екіпаж готовий будь-якої миті евакуювати з передової хворого на коронавірус бійця. До зустрічі з небезпечною інфекцією у цій роті готові давно. Єдине, чого бракує – ізолятора для інфікованих. Хоча і для нього вже знайшли місце.

"Зараз як ми переїхали, місце ми це вибрали, щоб зробить ізолятор, так як місце дуже хороше тим, що ми його можем мить. Так як тричі на день треба обробляти це приміщення. На 10 ліжок ми плануємо зробити. Не дай боже, звичайно", – каже Лідія, старша медична сестра медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

Нині ризик зараження військовослужбовців на передовій зведений до мінімуму, каже командир медроти. Усіх, хто повертається з відпусток, відправляють на самоізоляцію, нові відпустки скасували, виходи в місто – мінімізували. Засобами індивідуального захисту бригаду забезпечили. Хоча для цього медикам самим довелося сісти за швейну машинку, щоб покрити чималі потреби

"Перед початком карантину ми отримали з аптечної служби одноразові маски, костюми, трохи волонтери допомогли, трохи шили дівчата наші самі. Ну потреби бригади – це не сто масок і не тисячу, це набагато більше", – говорить Олександр, майор медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

А ось інша небезпека – ворожого вогню – на цій ділянці фронту актуальна 24 на 7. Саме тому автівки роти цілодобово чергують ближче до лінії фронту. Бо повідомлення про трьохсотого на їхні телефони-рації може надійти будь-якої миті.

"Перемир'я я не бачу зовсім, їх немає, обстріли є, вони всі фіксуються – і ОБСЄ їх фіксує, і наші військові, і все це для Гааги все реєструється, кожен поранений це окрема кримінальна справа і все це буде надаватися як докази їхньої агресії", – розповідає Руслан, командир медичної роти 58-ї мотопіхотної бригади ЗСУ.

З Донецької області, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Звільнення Нефьодова та Верланова: що ховається за політичними розборками
Наступний матеріал
"Мелодія ля-мінор": оркестри Маріуполя та Львова записали спільний онлайн-концерт
Loading...

COVID-19 в Україні: зафіксовано 8125 випадків – що кажуть у МОЗ

Храми ПЦУ на Черкащині перейшли на новий режим роботи – сюжет

Карантин та рекордне безробіття: що відбувається в США – включення

Прем'єр показав етапи виходу країни з карантину: метро запустять на третьому – інфографіка

Вакцина від COVID-19 могла з’явитися ще 4 роки тому: що завадило тоді та на якому етапі вчені тепер

У Китаї зафіксували найменшу кількість виявлених випадків коронавірусу з початку епідемії