Максим Нефьодов
Максим Нефьодов 5 канал

Звільнення Нефьодова та Верланова: що ховається за політичними розборками

Читайте по-русски
Поки що головний офіс податкової та митниця залишаються без керівника

Звільнений голова податкової подав заяву в Офіс генпрокурора проти ексміністра фінансів Ігоря Уманського. Той звинуватив Сергія Верланова у корупційних схемах. Натомість сам Верланов закидає Уманському неправдиве повідомлення про злочин. Своє звільнення вже колишній чільник податкової служби назвав політичним і неочікуваним. "Сюрпризом" відставка стала і для екскерівника Митниці. Максим Нефьодов припускає, що свою роль могло зіграти зростання імпорту так званих контрабандно-ризикових категорій товарів. У кадрових питаннях розбиралася кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

"Максим, що фактично ти сьогодні отримуєш білет разом зі мною на війну з тіньовиками", – казав Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України (2016-2019).

Із тіньовиками Максим Нефьодов воював не довго. На посаді голови митної служби він затримався менше ніж на рік. Щоб отримати портфель, переміг у конкурсі.

"Я прийшов сюди радикально змінювати систему. Я прийшов сюди будувати кардинальну нову митницю", – говорив Нефьодов.

Нову митницю раз-за-разом критикували. У списку невдоволених були тодішній голова офісу президента Андрій Богдан, деякі народні депутати. А після Нового року до критиків долучився й президент.

"За два місяці нового року невиконання держбюджету становить 16 млрд грн. 13 млрд із них це провал надходжень від митниці", – заявляв Зеленський.

Нефьодову залишалося лише виправдовуватись.

"Фіскальні органи — це не якась скарбничка, яка просто друкує кошти незалежно ні від чого. Митниця збирає певний відсоток від того імпорту, який надходить до країни", – казав Нефьодов.

Останньою краплею став скандал довкола обвинувачень попереднього міністра фінансів. Ігор Уманський заявив: через оборудки навколо ПДВ податкова та митниця нібито недоотримують по 5 млрд грн на місяць. Верховна Рада напередодні вдень проголосувала за створення тимчасової слідчої комісії, яка має перевірити ці обвинувачення. А вже увечері уряд звільнив керівників податкової та митниці.

"Навіть у докризовий час керівництво цих служб виявилося нездатним виконувати покладені на них завдання. А в нинішніх умовах їхнє перебування на посадах було ризиком забезпечення фінансової безпеки. Вони втратили довіру людей і мали піти", – заявив Сергій Марченко, міністр фінансів.

Звільнення стало сюрпризом для Максима Нефьодова.

"Ми усі дорослі люди. Це, звісно, не трагедія, але шкода, що, вірогідно, це означає зупинку реформи. Ми старалися як могли. Значить десь недопрацювали. Результати першого кварталу, якими я особисто пишаюся – абсолютно усі контрабандно-ризикові категорії товарів продемонстрували шалене зростання. Ми побачили ріст офіційного імпорту всіх без винятку груп, у яких, власне, зосереджена контрабанда", – сказав Нефьодов.

Якщо Нефьодов на засіданні уряду був, його колегу – керівника податкової – туди навіть не кликали.

"Вважаю, що це є зміною курсу. Рішення є політичні. Ці рішення не мають жодної підстави стосовно ефективності. Ми у 2019 році виконали план", – заявив Сергій Верланов.

Очистити репутацію Сергій Верланов хоче завдяки справі проти ексміністра фінансів Ігоря Уманського. Він подав заяву до Офісу генпрокурора – просить відкрити провадження за фактом неправдивого повідомлення про злочин. А поки що головний офіс податкової – без керівника. Нового, так само як і чільника митниці, можуть призначити вже найближчим днями. Це слова міністра фінансів. Вочевидь, за такий час провести конкурси на ці посади неможливо.

Єва Ніколашвілі, "5 канал"

Попередній матеріал
"Спостерігач" дослідив, звідки у генпрокурора Венедіктової гроші на дорогі покупки
Наступний матеріал
"До зустрічі з COVID-19 – готові": будні роти 58-ї мотопіхотної бригади на передовій – сюжет
Loading...

Нефьодов про заяви Уманського: "Важко коментувати це без посмішки"

Керівник Держмитниці в березні видав собі зарплату в 6,5 раза більшу за оклад

Дефіциту продуктів в Україні не буде – Нефьодов

Антикорупційний суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти очільника митниці

Знімають з машини бампер і завозять, як після аварії – Нефьодов про "обхідні" схеми на митниці

Нефьодов розповів, чому митниця почала приносити менше доходів