Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова 5 канал

"Спостерігач" дослідив, звідки у генпрокурора Венедіктової гроші на дорогі покупки

Читайте по-русски
"Спостерігач" провів багато часу в реєстрах, вивчаючи місця роботи, джерела доходів і організації, членом яких була й залишається Ірина Венедіктова

Нинішній генпрокурор – колишня викладачка, а її чоловік – поліцейський. При цьому задеклароване ними майно не зовсім відповідає тому, скільки заробляють на цих посадах. Про це йдеться в новому випуску "Спостерігача".

Отже, розслідувачі нагадують, що Ірина Венедіктова раніше була тво директора ДБР, до того – нардепом, а ще раніше – викладала у харківському університеті імені Каразіна. Її чоловік Денис Колесник – нині заступник начальника Департаменту кіберполіції, раніше працював у кіберполіції Харкова. За минулий рік вони заробили більш як 760 тисяч гривень. При цьому сумарні задекларовані активи подружжя куди солідніші, їхня сукупна вартість – понад сім мільйонів гривень.

Подружжя,за словами журналістів, – такі собі підпільні мільйонери.  Венедіктова та Колесник зберігають готівкою майже два мільйони гривень. При цьому свого житла в них немає. Будинок і земля під Харковом вартістю під три мільйони гривень записані на дітей. Генпрокурорці також належать офіс і люксова автівка – Porsche Cayenne 2013 року випуску, придбана на початку 2014-го.

З 2005-го року Венедіктова очолювала кафедру цивільно-правових відносин харківського університету Каразіна. Де-де, а там на Porsche точно не заробиш, зазначають журналісти.

"Спостерігач" провів багато часу в реєстрах, вивчаючи місця роботи, джерела доходів і організації, членом яких була й залишається Ірина Венедіктова. Незадовго до походу в нардепи вона вийшла зі співзасновників кількох компаній. Імовірно, одночасно з викладанням, професорка займалася бізнесом із батьками та колегами. Це могло би пояснити задекларовані статки.

У розпорядженні "Спостерігача" є документи, які свідчать – Ірина Венедіктова була серед співзасновників підприємств "Чугуївські аграрні інвестиції", "Вен-март" і "Старсет". Їхні профілі –  сільське господарство, здача майна в оренду і програмування відповідно. Сліди іншого співзасновника "Старсету" ведуть до колеги й очевидно доброї знайомої нинішньої генпрокурорки – Ганни Трифонової. Вона теж працювала в університеті Каразіна, а потім почала керувати юрфірмою "Перегрін Кепітал Груп" і Всеукраїнським центром обслуговування студентів "Перегрін".

Як уже розповідав "Спостерігач", "Перегрін Кепітал Груп" пов’язує Ірину Венедіктову із дружиною Олександра Соколова. Це її колишній заступник на посаді т.в.о. директора ДБР, а нині – виконувач обов’язків директора бюро.

Попередній матеріал
"Кінець епохи бідності" чи початок "Епохи виживання": перший рік Зеленського – СтопРеванш
Наступний матеріал
Звільнення Нефьодова та Верланова: що ховається за політичними розборками
Loading...

Генпрокурор-косметолог: хто така Ірина Венедіктова? – "Спостерігач"

"Якщо Венедіктова не покаже результату, вона буде звільнена" – Зеленський

Ексадвокат Януковича може очолити ДБР

Активіст, якому Венедіктова пообіцяла підозру у вбивстві, написав на неї заяву через незадекларований годинник

"Заяви Венедіктової в Раді – це прямий політичний тиск": Сергій Стерненко в "Рандеву"

Замість боротьби з економічною кризою в Зеленського займаються переслідуванням опозиції – Парубій