СтопРеванш
СтопРеванш 5 канал

"Кінець епохи бідності" чи початок "Епохи виживання": перший рік Зеленського – СтопРеванш

Читайте по-русски
Експерти перерахували і вказали на обіцянки, які президент так і не виконав

Президент України Володимир Зеленський отримав негативну оцінку від політологів та експертів за перший рік своєї каденції. Про це йдеться в черговому випуску програми "Стоп Реванш", яка вийшла в ефір "5 каналу".

Експерти, насамперед, звернули увагу на тотальне невиконання Президентом своїх передвиборних обіцянок. Зокрема, замість "Кінця епохи бідності" вже зараз маємо початок "Епохи виживання", іронізують фахівці. Уперше за 49-ть місяців в Україні зафіксовано падіння ВВП – у січні на 0,5%, 9-ть місяців поспіль знижується промислове виробництво, кризові явища зафіксовані і в сільському господарстві.

"На виході ми маємо падіння заробітних плат. Та й взагалі мільйони безробітних. Унаслідок не лише  пандемії, але й через недолугу економічну політику", – зазначив політичний експерт Володимир Цибулько.

Не виконав чинний Президент і своєї обіцянки дати українцям нову якість політики та побороти корупцію. Експерти звернули увагу на велику кількість скандалів у президентській політичній силі "Слуга народу". А також відсутність реакції на корупційні сигнали в медицині, зокрема щодо закупівель костюмів медичного захисту для лікарів

"В той час як в Україні катастрофічно не вистачає медичного захисту, в МОЗі дерибанять десятки мільйонів на закупівлі костюмів.

245 грн - ціна українського виробника для державного підприємства

300 грн - ціна, за якою купують міжнародні організації за всіма найвищими міжнародними стандартами.

488 грн - ціна, за якою купує МОЗ китайські костюми.

Це все, що я хочу сказати про першу річницю Зеленського", – заявила Олександра Устінова, народний депутат України від "Голосу".

Замість адекватної і швидкої реакції на корупцію в оточенні Президента, правоохоронні органи продовжили практику переслідування політичних опонентів чинної влади, зазначають політологи. Тут і відволікання уваги від провалів в економіці та корупційних скандалів. Та ще й відпрацювання російського порядку денного.

"Є багато соціально-економічних проблем. Треба це якось перебити за рахунок чого? Якихось таких дуже голосних судових процесів, притягнення когось до відповідальності", – каже експерт Ігор Рейтерович.

"Зеленського підштовхнули до зміни ідеологічної парадигми, коли кати Майдану раптом стали жертвами Майдану, а ті хто захищав Конституцію на Майдані - є агресивною масою, яка вчинила заколот", – додає Володимир Цибулько.

Реванш проросійських сил є, а от закінчення російсько-української війни – немає. І це ще один провал Президента. Замість твердої позиції в перемовинах з агресором, сприяння посиленню тиску Заходу на Москву – постійні поступки, вказують експерти. Як наслідок, за перші 3 місяці 2020-го року на фронті загинуло уп’ятеро більше українських військових, як за такий же період минулого року.

"Війна триває. До речі, чинний президент обіцяв, що він дуже швидко зможе її закінчити. А вийшло, що вже каже, що до кінця своєї каденції завершить. Тобто, це були теж ілюзії", – розповідає Олександр Мусієнко. 

Провал в економіці, у боротьбі з корупцією та неможливість завершити війну – усе це стало причиною майже дворазового падіння рейтингу Володимира Зеленського. Просідає підтримка і його політичної сили, вказують експерти. Вже зараз у владних коридорах розглядають можливість навіть перенесення цьогорічних місцевих виборів на наступний рік – аби не зазнати нищівної поразки. Як підтвердження планів щодо скасування виборів у 2020 році – скорочення бюджету голосування у 2 рази, вказують експерти.

"Скоріш за все, серед реальних механізмів (скасування виборів – ред..) - це просто фінансове виснаження. Тобто державна система буде настільки фінансово виснажена, що коштів на проведення виборів раптом не виявиться, і це буде основна така, кажучи вуличною мовою, "відмазка". Тобто офіційна причина - відсутність коштів на  вибори", – пояснює Цибулько.

"50% коштів просто забрали.  Це може вплинути на прозорість, на якість виборчого процесу, на підготовку кадрів. Що дасть можливість маніпулювати, фальсифікувати у деяких регіонах, тобто повертатись до практики часів пізнього Януковича", – додає політичний експерт Андрій Смолій.

Попередній матеріал
"Зеленський, як дитина, шукає дорослого": Олексій Гончаренко в "Рандеву"
Наступний матеріал
"Спостерігач" дослідив, звідки у генпрокурора Венедіктової гроші на дорогі покупки
Loading...
Перший рік Зеленського: тотальний провал чи не все так погано? – СтопРеванш

Перший рік Зеленського: тотальний провал чи не все так погано? – СтопРеванш

До храму під час карантину: чи працює мережа РПЦ в Україні як диверсант – "СтопРеванш"

До храму під час карантину: чи працює мережа РПЦ в Україні як диверсант – "СтопРеванш"

Як Зеленський виконує "чорну роботу" для Кремля – "СтопРеванш"

Як Зеленський виконує "чорну роботу" для Кремля – "СтопРеванш"

Таємна зустріч в Омані дала можливість Кремлю призначати ключових міністрів в Україні – "СтопРеванш"

Таємна зустріч в Омані дала можливість Кремлю призначати ключових міністрів в Україні – "СтопРеванш"

Чи могли спецслужби РФ завербувати Зеленського в Омані – "СтопРеванш"

Чи могли спецслужби РФ завербувати Зеленського в Омані – "СтопРеванш"

Як КГБ переграв КВН та кому служить Mr. Єрмак – "СтопРеванш"

Як КГБ переграв КВН та кому служить Mr. Єрмак – "СтопРеванш"