Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Фото antikor.com.ua

Зеленський не контролює своє оточення та ситуацію в Україні – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Звернення президента за допомогою до олігархів по суті є визнанням власного "політичного банкрутства", наголошує політолог

Вище керівництво України несе безпосередню відповідальність за дефіцит засобів захисту українців та лікарів під час епідемії коронавірусу. Таку думку висловили відомі експерти та політологи в ефірі програми "СтопРеванш" на "5 каналі".

Так, політолог Олександр Палій звернув увагу на вивезення з Україні напередодні початку епідемії 196 млн масок, тоді як зараз влада хизується поставками з Китаю 20-30 тисяч масок.

Тарас Чорновіл підозрює: на такому експорті наближені до влади чиновники заробили шалені гроші. Зокрема і Михайло Радуцький, голова парламентського комітету з питань здоров'я нації та медичної допомоги.

"Рентабельність вивезення була шаленою. Коли Китай платив за маску 1 євро, а в Україні вона коштувала 5-6 центів. Рентабельність рахуємо, там тисячі процентів, правда? За цим стоять якісь фірми, пов'язані з головою комітету охорони здоров'я Радуцьким. Правда, не правда – не знаю", – розповідає Чорновіл.

Такі дії відомі політологи називають мародерством. Пригадують, те саме було і з цінами на квитки компанії "Міжнародні авіалінії України". Напередодні закриття регулярного авіасполучення МАУ підвищила вартість своїх послуг приблизно у 10 разів.

"По МАУ ситуація взагалі суперобурлива. Коли на Майдан їхали люди, то таксисти ще й грошей не брали! Щоб рятувати країну, поранених. Тобто, розвозили безкоштовно. І МАУ, замість цієї стратегії людяної поведінки, обрала зовсім іншу стратегію. Тобто, вичавлювати з людей по максимуму", – обурюється Олександр Палій.

Але замість розслідування дій чиновників та бізнесменів зі свого оточення – влада закрила людей на карантин, без роботи, засобів існування та захисту. Та ще й популістично впустила в країну сотні тисяч заробітчан і туристів – без жодної обсервації та карантину.

Наслідок таких дій: спалах епідемії на Конотопщині, де заробітчанин з Польщі інфікував місцеву знахарку, а жінка – ще десятки людей. При цьому районна влада не зробила нічого, аби закрити епіцентр епідемії, село Козацьке, на карантин.

"Станом на учора Конотопська райдержадміністрація не вживала жодних заходів для того, щоб там поставити хоча б елементарні блокпости для контролю епідеміологічної ситуації в тому селі. А взагалі, за великим рахунком, вони мали ухвалити рішення про закриття цього села", – розказує міський голова Конотопа Артем Семеніхін.

Експерти звертають увагу: центральна влада фактично не контролює ситуацію в країні. Як приклад – звернення президента Володимира Зеленського за допомогою до олігархів.

"При першій же кризі Зеленський пішов не до своїх людей, а пішов до олігархічних кіл і попросив у них допомоги. Тому що, як з'ясувалося, його команда не має достатньо професіоналів, не має гарних менеджерів, які би допомогли боротися з пандемією. Це є по суті визнання власного політичного банкрутства!", – пояснює політолог Сергій Таран.

Тим часом, як і шість років тому, свою допомогу державі запропонували волонтери та соціально відповідальний бізнес. Національні компанії, благодійні фонди збирають десятки мільйонів гривень на закупівлю медичного обладнання, захисних костюмів та респіраторів для лікарів, продуктів для малозабезпечених. Роблять це – без жодних вимог до влади та ультиматумів.

Попередній матеріал
"Або ми побудуємо цю державу, або хтось побудує нас": Павло Клімкін у "Рандеву"
Наступний матеріал
Обстрілюють власні позиції: до яких провокацій вдаються окупанти в зоні розведення біля Богданівки
Loading...