ДБР
ДБР 5 канал

"Людина без фото": активи нового керівника ДБР вп'ятеро перевищують доходи – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Родина Олександра Соколова непублічна, однак певні відомості про їхні статки журналістам удалося дізнатися

В.о. директора ДБР Олександр Соколов – людина без фото, зате із непоганими статками. Про це йдеться у черговому випуску проекту "Спостерігач" на "5 каналі".

Так, згідно з декларацією чиновникп за 2019 рік, його сукупні активи вп'ятеро перевищують доходи. Загальна вартість задекларованого майна і активів – понад 4 млн грн. Натомість доходи фігурантів декларації склали лише 762 тис. грн.

Зокрема, у декларації Соколова вказані чотири земельні ділянки (одна з них – на 2 га), гараж і три квартири. Одна із них належить власне керівникові ДБР – це помешкання на 43 кв. м, придбане у 2014 році за 297 тис. грн.

Ще одні апартаменти (171 кв. м) у 2018-му придбала мати-пенсіонерка. Право користування цим житлом мають Олександр Соколов, його дружина і дочка. Крім того, батьки керівника ДБР навпіл володіють ще однією квартирою. Це випливає із декларацій Олександра Соколова і його батька, Володимира.

На рахунках у банку подружжя Олександр і Ганна Соколови зберігають майже 180 тис. грн. Крім того, посадовець ДБР готівкою тримає $5 тим., а його матір-пенсіонерка – ще $13 тис.

Їздить керівник ДБР, згідно з декларацією, на автівці батька – Audi А6, а також на машині дружини – Audi Q3. Однак у декларації в переліку членів родини батько не значиться.

До речі, батько в.о. директора ДБР – Володимир Соколов – начальник режимно-секретного відділу Харківського метрополітену. Мати – пенсіонерка.  Дружина працювала слідчим у Фіскальній службі, звільнилась і нині має власний бізнес.

Також із декларації Володимира Соколова випливає, що 3 роки тому його дружина стала власницею квартири за майже 1,5 млн грн. При цьому, сукупний дохід подружжя склав трохи більше 200 тис. грн. Пізніше це житло Соколови вигідно продали.

Родина керівника Держбюро розслідувань непублічна, однак журналістам вдалося з'ясувати, що через бізнес дружини Олександр Соколов пов’язаний зі своєю нинішньою начальницею – Іриною Венедіктовою.

Так, 2018-го року Ганна Соколова отримала 125 тис. грн доходу від компанії "Перегрін Кепітал Груп". Єдина засновниця цієї фірми – Наталія Габідівна Колесник – свекруха Ірини Венедіктової. І коли Соколова  отримувала гроші від заснованої свекрухою Венедіктової фірми, сама Венедіктова була там радницею і отримувала невеликі доходи.

Журналісти також зауважили, що Олександр Соколов учився на слідчого СБУ в Юридичній академії ім. Ярослава Мудрого у Харкові. Потім працював у Податковій, Міністерстві внутрішніх справ і власне в СБУ. Перед переходом у ДБР був першим заступником начальника УСБУ в Харківській області. При цьому в мережі, за даними журналістів, немає жодного фото новоспеченого високопосадовця.

Попередній матеріал
"Частка команди Зеленського ретранслює меседж Путіна": нардеп Софія Федина в "Рандеву"
Наступний матеріал
Молитви – онлайн: як під час карантину працюють церкви в Україні
Loading...