Фронт
Фронт 5 канал

"Окупант спахує землю мінами та снарядами": бійці ЗСУ про ситуацію біля Оріхового – репортаж

Читайте по-русски
На ворожі провокації доводиться відповідати вогнем

Майже увесь арсенал зброї бойовики застосовують по захисниках Оріхового. Обстріли там не припиняються ані вночі, ані вдень. Репортаж з цієї ділянки фронту кореспондентки "5 каналу" Вікторії Ковальової.

Дорога до позицій українських захисників біля Оріхового – не легка. Спершу машиною, потім кілька кілометрів пішки. Під'їзди до передової прострілює ворог, тому їхати небезпечно. Шлях знімальна група "5 каналу" долає під потужну канонаду.

"Тут весь час у нас обстріли. Навіть в пасхальний день у нас проводилися обстріли. У нас кожен день! 82-й міномет, 120-й, СПГ! Вся стрілецька зброя! Ви теж були свідками і те ж саме тривало. Перед вашим приходом працював 82-й міномет. З боку Первомайська. Добре працював", – розповідає "Колорадос", військовослужбовець ЗСУ.

Десятки вирв, глибиною в людський зріст. Так виглядають позиції поблизу Оріхового на Луганщині. Ворог тут спахує землю мінами та снарядами.

Падати й міцніше притискатися до землі у разі обстрілу радить нам боєць з позивним "Колорадос". Веде на позиції, де ворога на прицілі тримає Олександр. Він – колишній підприємець, який на початку бойових дій на Донбасі полишив бізнес і добровольцем пішов на фронт.

"Я бачив, що робиться, що це вже йде окупація. Бачив, що коли захоплювали Крим, то це йде по грузинському сценарію, 2008-го, тому тут роль зіграв патріотизм", – каже Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Поки Олександр спостерігає – побратими укріплюють позиції. Кажуть, головне тут – вижити.

"Ми укріплюємо! Кожен раз все глибше і глибше! Все міцнішими робимо наші позиції. І спостерігаємо тільки в засоби спостереження, які ви тут бачите безпосередньо. Тільки так можливо себе вберегти", – говорить Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Щоб вижити, на ворожі провокації доводиться відповідати вогнем – кажуть бійці. У разі загрози життю, зброя українських армійців не атакує, а захищає.

"Працюємо так, щоб вони хоча б пару годин не працювали у відповідь. Для мене найважливіше, це життя моїх підлеглих, моїх солдатів і моїх сержантів", – каже "Колорадос", військовослужбовець ЗСУ.

А ще, кажуть, не вистачає сну та відпочинку. Ворог зумисне відкриває вогонь тоді, коли організм потребує відновлення.

"Завжди в нас ранок починається дуже рано. І о 4:00 годині, і о 5:00. Обстріл снайперський. Потім працює легка артилерія. І літають різні снаряди і міни в цілому. В будь-який момент може полетіти", – говорить Олексій, військовослужбовець ЗСУ.

Ситуація на цій ділянці фронту істотно змінилася після ротації а лавах супротивника. Відколи українське військо узяло на цій ділянці фронту вогневу перевагу, найманців змінила професійна армія.

"Вони поводяться інакше, ніж сепаратисти. Якщо ж гатять, то гатять прицільно і чітко. Це видно, що в них професіоналізм. Зараз перед нами регулярна російська армія", – каже Олександр, військовослужбовець ЗСУ.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Як пройшло перше засідання ТСК щодо заяв Уманського про "схематози" в податковій – включення
Наступний матеріал
Рятувальники разом з дітьми зняли "палаючий" ролик щодо проблеми пожеж у лісах
Loading...

Російські окупанти гатять із заборонених мінометів та БМП: ситуація біля Кримського – сюжет

Чи готові бійці та військові медики до можливого поширення коронавірусу – репортаж із передової

Презентація мобільних житлових модулів для розміщення армійців в районі проведення ООС – завершено