Винахід для зарядки телефона
Винахід для зарядки телефона 5 канал

У Дніпрі 9-класник винайшов пристрій, що заряджає телефон від ходьби – як він працює

Читайте по-русски
Над винаходами Макар працює у власній лабораторії вдома. Перш ніж втілити ідею у життя – створює креслення майбутнього виробу

Пристрій, який здатен заряджати мобільний телефон від ходьби, розробив та зібрав 14-річний школяр у Дніпрі. Під час руху винахід виробляє до 5 вольт напруги, якої достатньо для підживлення акумулятора смартфона. Дев'ятикласник уже заробив на своєму винаході перший капітал виграв грошовий приз на міському конкурсі новацій. А чи є шанси заробити більше, дізнавалася Наталія Світлова.

Мобільний телефон 14-річного Макара Дробишева живиться від пристрою, який школяр змайстрував власноруч.

"В основному користуюся на дачі, коли треба багато ходити, а розеток там не так уже й багато, щоб заряджатися", – каже винахідник Макар Дробишев.

Енергія для зарядження гаджета виробляється від ходьби. Свій винахід школяр назвав "Пульсаром". Над створенням тестової моделі підліток працював майже два місяці. Зізнався, за цей час були й невдалі спроби.

"Я на своєму телефоні всі досліди і проводив, ні разу не вибухнув, нічого не заглючило. Енергія виробляється за рахунок згинання колінного суглоба. Там стоїть механізм, який приводить у дію два генератори, і так виробляється електрика", пояснює юний винахідник.

Опановувати роботу з електронікою школяру допомагає відео в Інтернеті. Поради підлітку дає і шкільна вчителька з фізики.

"Ініціатива, конечно, учня. Я допомагала йому, вони цікавляться. Через експеримент, досліди, задачі експериментальні їх цікавить, каже вчителька Марина Портнова.

Над винаходами Макар працює у власній лабораторії вдома. Перш ніж втілити ідею у життя створює креслення майбутнього виробу. У цьому стало в пригоді захоплення малюванням, розповідає бабуся винахідника. Згадує, однією з перших відтворених моделей Макара став металошукач.

"Ось це його роботи. Тут тонкі лінії, посидючість потрібна, образне бачення цього всього", – вважає бабуся винахідника Людмила Дробишева.

Нині "Пульсар" не досконалий, зізнався винахідник. Для створення пристрою хлопець використав дешеві та доступні деталі. Деякі з них знайшлися у домашньому господарстві. Щоб здобути кошти на вдосконалення тестової моделі, школяр взяв участь у міському конкурсі, де передбачена фінансова нагорода. Макар став наймолодшим переможцем серед авторів найкращих стартапів.

"Мені все-таки не подобається його каркас, алюміній, він все-таки важче, ніж пластик. Його не завжди зручно носити. Зараз я розробляю модель для друку, які будуть набагато краще прилягати до ноги, планую всі компоненти перевести на поверхневий монтаж, розробляти друковані плати", – зазначив Макар Дробишев.

Нині 14-річний винахідник думає, як зробити "Пульсар" зручнішим і компактнішим, та сподівається, що колись його модель стане прототипом промислового зразка.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Навряд чи є самогубці, які реалізовуватимуть цю ініціативу – активіст щодо закону Бужанського про мову
Наступний матеріал
Росія намагається дискредитувати Зеленського – Пітєніна про транслювання серіалу "СН" на росТБ
Loading...

Найбільша у світі сніжинка і перший холодильник: ТОП-10 "морозних" фактів

За 40 років до братів Райтів: залізні крила винахідника Можайського

Виявлення онкології та боротьба зі сміттям: за які винаходи українські студенти здобули нагороди в Бразилії

Трансплантація органів і рукавички, що "говорять": винаходи українців, про які чули не всі

Із солоної води – питна, з пінопласту – клей: у Києві стартував фестиваль інноваційних проєктів Sikorsky Challenge – відео

Папір з опалого листя: український студент готує перше виробництво до старту