У Києві стартував фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge
У Києві стартував фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge 5 канал

Із солоної води – питна, з пінопласту – клей: у Києві стартував фестиваль інноваційних проєктів Sikorsky Challenge – відео

Читайте по-русски
Sikorsky Challenge проводять на території Київського політеху вже восьмий рік поспіль

Зі сміття – клей для меблів, із солоної води – питна. У Києві стартував фестиваль винаходів Sikorsky Challenge. 60 винахідників-науковців з усієї України привезли до інноваційного центру Київського політеху свої найкращі розробки в сфері альтернативної енергетики та інформаційних технологій. Фестиваль проводять уже вісім років поспіль. Завдання учасників – представити публіці свої винаходи і зацікавити інвестора.

Шматок пінопласту та смола з хвої – це все, що знадобилося Максиму для його власного винаходу.

Винахідник Максим Фесенко розповідає: "Я йшов з дому на роботу і під ногами багато відходів лежить, що з ними робити? Треба якось утилізувати".

Винахідник створив рідину, яка за лічені хвилини розчиняє пінопласт.

"Шляхом розчинювання ми отримуємо клей, який ми можемо використовувати для склеювання деревини, картону", – розповідає винахідник.

Юрій – інженер зі Львова. На конкурс інноваційних стартапів привіз роботів: гусінь та павука. Ті викручуються у винахідника на столі й на комп'ютері. А можуть і на полігоні та в зоні ООС стати в пригоді, переконує автор розробки.

Винахідник Юрій Патрило каже: "Для розмінувань. Задумка – що от воно може бути не тільки роборука, а й робокінцівка, робонога. Можна робити роботизовані павучки і таке інше".

Як з літра брудної солоної води зробити стільки ж питної, знає ще один винахідник. Олег Мелентьєв з Умані привіз ось таку установку.

"Цей проєкт наш називається сонячний портативний дистилятор води. Це соціальний проект, який розв'язує проблему питної води у країнах, що розвиваються. Тому що через брудну воду відбувається зараження, а цей проект дає змогу використовувати солону або брудну воду, очищувати її за рахунок сонячної енергії".

Чи не найбільше уваги привернула до своєї роботи одинадцятикласниця столичного політехнічного ліцею Єлизавета Столярчук. Розповідає: разом з науковим керівником вона вигадала вітрогенератор нового покоління. Ті вітряки, які виробляють енергію нині, каже винахідниця, за сильного вітру та дощу ламаються. А її – ні.

Дівчина каже: "Ми пропонуємо створити такий генератор, що здатний працювати на дуже великих швидкостях. При поривному вітрі, при різнонапрямленому, при опадах. В таких територіях, де зараз не можна взагалі ставити вітровий генератор. В Україні це територія Карпат".

Sikorsky Challenge проводять на території Київського політеху вже восьмий рік поспіль. Загалом на конкурс цього року подалися понад сотню винахідників. Але міжнародне журі відібрало 60.

Віталій Пасічник, проректор з наукової роботи НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського", каже: "У нас немає обмежень по тематиці. Виставка угрупована за певними пріорітетними напрямами. Проєкти, які стосуються екології, медицини, енергетики, безпекова компонента є. Взагалі проєкти подаються і позиціонуються так, щоб це був вигідний бізнес".

У найближчі три дні стартапери розповідатимуть про свої розробки і відвідувачам, і потенційним інвесторам. П'ятеро найкращих винахідників за версією журі в листопаді поїдуть на міжнародний конкурс до Китаю.

Ганна Рибалка, Андрій Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Підсумки засідання Кабміну – брифінг
Наступний матеріал
Скільки переселенців працевлаштовані та яку середню зарплату отримують – про що звітують у профільному міністерстві