Коронавірус в Україні набуває все більш загрозливих форм. Кількість випадків хвороби не зменшується, а потроху зростає. Водночас підготовленість лікарень в Україні незадовільна, адже бракує засобів, які можуть врятувати життя людей. Ми зібрали для вас історії конкретних людей із чотирьох міст – Житомира, Дніпра, Чернівців та Івано-Франківська про ситуацію в лікарнях.
Читайте також: "Ураганні темпи у світі": Степанов заявив, що ситуація з COVID-19 в Україні перетворюється зі складної на катастрофічну
Житомир
Пацієнтка однієї з лікарень Житомира, де лікують хворих на коронавірус, розповіла про жахливі умови, в яких доводиться працювати медикам. Своїми спостереженнями жінка поділилася в Facebook.
"Уявіть: ви в скафандрі 12 годин. Є тільки очі. Медичний одяг не провітрюється, тобто ваш піт з вами, його навіть витерти не можна, тому що руки в гумових рукавичках. Ви мокрі, постійно бігаєте з палати в палату, тому що в кожній з палат є хворі, у яких за 40 температура і треба крапельниці. Постійно... Я вночі вийшла в туалет. Перед ним на підлозі, обнявшись, спали 2 медсестрички. Бо лягати ніде, кожен куточок відділення з хворими, так і лягли на пару хвилин, втомлені. У скафандрах і гумових рукавичках. Через секунду вони зайшли з питанням чи все "ок" у мене. Я навіть сказати не змогла, кивнула. Тому що це реальність. Реальність наших лікарень і лікарів", – розповіла Ірина Яцик.
Також жінка зазначила, що COVID-19 кожен із пацієнтів переносить по-своєму.
"У когось спина болить, кому брову свербить, а когось на другий день вже не врятували. Як і наявність смаку і нюху. У мене, наприклад, нюх був постійно, а смак їжі був такий, ніби все морською водою оброблене. Солоне, нудотне і відчуття якихось водоростей на зубах. Цілих 15 днів", – зазначила пацієнтка.
При цьому Ірина закликала всіх носити маски і дотримуватися дистанції: "Лікарень у нас мало, лікарі – теж люди, хворіють так само. Бережіть себе і близьких! COVID-19 існує. Попри всі масонські змови і домовленості. Попри всі наші вірування в те, що пройде легко і "мене це не стосується".
Чернівці
Лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко розповіла про моторошну ситуацію з COVID-19 у Чернівцях. За її словами, вмирають молоді люди. Завдяки волонтерам і спонсорам від квітня Чернівецька обласна клінічна лікарня забезпечена засобами захисту і з цим немає проблем. Але є проблема з забезпеченням засобів допомоги пацієнтам. Про це лікар розповіла в ефірі програми "Ти дивись!" на "24 каналі".
"Це кричуща проблема, яка існує від початку весни і не розв'язується до сьогодні, 8-й місяць пандемії – це страшно. Якщо говорити юридичними термінами і офіційними даними, які подає керівництво, то заповненість в нас не на 100%. Але коли 1 черговий лікар, який має допомогти пацієнтам і вести прийом, і 86 пацієнтів в одному корпусі, то тут не можна говорити про відсотки", – пояснила вона.
Також розповіла: "У нас зараз вік захворюваності набагато молодший, ніж був на весні. Зараз ми маємо і летальні випадки у людей 30-34 роки, у реанімаціях дуже багато пацієнтів від 40 до 47 років".
Лікарка розповіла, що хворіють і медики, причому фіксується повторне інфікування тих, хто хворів ще навесні.
"Коли ми говорили, що повторне інфікування проходять набагато легше, то це не так. У нас є летальні випадки серед медиків. На жаль, з цим дуже важко, бо це зменшує медичний ресурс. У нас мало хто звільнився, але медики не хочуть йти працювати в "червону" зону, бо розуміють, що ніяк не захищені державою, а втрачати своє життя і здоров'я ніхто не хоче", – сказала Ольга Кобевко.
Як відомо, станом на 3 листопада загальна кількість виявлених випадків зараження COVID-19 в Чернівецькій області становить 22 881 випадок.
За її словами, в області в середньому за добу фіксують від 4 до 7 летальних випадків. Однак проблема в тому, що це люди працездатного віку.
Дніпро
Мешканка Дніпра розповіла про ситуацію в 9-й міськлікарні, де вона лежить із пневмонією. За її словами, місць уже не вистачає, її поклали в їдальні, лікарі плачуть, а пацієнти стогнуть ночами. Про це повідомляє dp.vgorode.ua.
Хвороба почалася з температури 39 градусів. Вона трималася 12 днів і весь цей час сімейний лікар лікував жінку по телефону. Таблетки не допомагали, тому 12 жовтня мешканку Дніпра з високою температурою забрали на швидкій і привезли до 9-ї лікарні.
За словами хворої Ірини Хоменко, черговий лікар сказала, що місць у лікарні немає і без діагнозу її не можуть покласти. Вона дала жінці направлення на рентген у поліклініку і відправила на вулицю. Того дня йшов дощ і хворій було дуже погано. Вона сіла на парапет і там зустрілася зі своєю сестрою, яка якраз в цей час лежала в лікарні з двостороннім запаленням.
"Вона дотягла мене до свого ліжка, поклала і пішла лаятися в приймальний покій. Завдяки сестрі мене оформили в стаціонар у терапію", – зазначила пацієнтка.
Однак стаціонар був переповнений і люди вже лежали навіть у коридорі. Жінку унаслідок цього поклали в їдальні на диванчик. Того ж дня їй зробили КТ і воно показало двосторонню пневмонію з ураженням легень 40%. Сатурація була низька, тому дніпрянці постійно потрібен був кисень.
"У відділенні лежало багато хворих, які, як і я, потребували апарату з киснем. Апаратів катастрофічно на всіх не вистачало. За словами лікаря, люди дихали киснем по черзі навіть в реанімації", – розповідає пацієнтка.
За її словами, з кожним днем хворих ставало все більше. У їдальні стояло вже 12 ліжок.
У лікарні була страшна ситуація – люди задихалися, хрипіли, але в реанімацію їх не можна було забрати, оскільки розрахована вона тільки на п'ять місць, а там і так знаходилося 10.
Жінка розповідає, що за тиждень у відділенні померли семеро людей. Молоді лікарі плакали. Ночами кричали люди, які помирали. Один раз у коридорі жінка побачила померлого пацієнта, який пролежав накритий кілька годин.
Із хорошого в лікарні жінка зазначила чуйних працівників, лікарів, медсестер і медбрата, також повідомила про хороше харчування. За словами пацієнтки, палати прибирають щодня і дезінфікують лампами. Ночами миють коридори та інші місця користування.
"Коли на величезну кількість важкохворих стало не вистачати обслуговуючого персоналу, у нічні зміни вивели сестричок з інших відділень і поліклініки. Їхні руки тремтіли, в очах жах, але всі старалися як могли", – згадує мешканка Дніпра.
Івано-Франківськ
В Івано-Франківську госпіталізованих із пневмонією більше, ніж лікарняних ліжок. В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні перебуває 300 пацієнтів із пневмонією. При цьому в лікарні є лише 270 ліжок для таких пацієнтів. Про це на нараді в міськраді заявила начальник управління охорони здоров'я Марія Бойко, пише "РБК-Україна".
За її словами, станом на ранок 3 листопада Центральна лікарня заповнена на 111,1%.
"Це означає, що у нас розгорнуті 270 ліжок для ковідних хворих, а на них лежать 300 пацієнтів із пневмоніями і підозрами. Усього в лікарні перебувають 408 пацієнтів", – повідомила Бойко.
Чиновниця додала, що зараз у місті не вистачає лікарняних ліжок для пацієнтів із коронавірусом. Усього в Івано-Франківську можуть розгорнути 550 ліжок. При цьому зараз пацієнтів із пневмонією приймають у міському перинатальному центрі. До кінця тижня 30 ліжок розгорнуто в дитячій міській лікарні. Якщо ситуація з коронавірусом продовжить загострюватися, прийом пацієнтів почнеться в клініці Івано-Франківського медуніверситету. Також в якості резерву розглядають Кардіологічний центр, де можна буде розмістити 120 ліжок.
Як повідомляв 5.UA, станом на сьогоднішній день добовий показник захворюваності на COVID-19 в Україні досяг 8899 випадків. У Києві зафіксували добовий рекорд за кількістю нових випадків зараження – 789.
Додамо, що з 2 листопада в Україні почав діяти новий поділ на зони карантину. У "червону" зону потрапили 11 обласних центрів, Київ залишився в "помаранчевій" зоні.
Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.
Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.
Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.