Мор риби
Мор риби 5 канал

"Спасибі Росії": у ставку на Луганщині загинула вся риба, місцеві звинувачують завод в РФ

Читайте по-русски
Селяни жаліються: таке трапляється не вперше

Масовий мор риби на Луганщині. Риба гине у водоймі в Станично-Луганському районі, на українсько-російському кордоні. Помітили це мешканці села Герасимівка. Зненацька у четвер рівень води в річці Деркул різко піднявся, вода змінила колір, а вже у п’ятницю зранку на березі місцеві побачили велику кількість мертвої риби. У причинах біди розбиралася Вікторія Ковальова.

Про мор риби одним із перших дізнався Юрій, коли його син повернувся з риболовлі.

"Каже: "Плаває догори пузом. Але вона ще дихала. Ми назбирали півтора відра. ЇЇ як засолили на тараньку". Не здумай, кажу! Взагалі не думай", – розповідає Юрій Куликов.

Юрій звернувся до сільради. Викликали екологів, які вже взяли проби для аналізу. Селян одразу ж попередили: до річки ні ногою.

"Зараз розвісять оголошення "Не купатись", "Не виловлювати". Поїти корів і живність теж не можна. Тому будемо дивитися, що і які результати нам скажуть. Красна Талівка і Комишне – у них точно така ситуація. Звідки і що воно пішло, ми можемо тільки припускати", – каже голова Герасимівської сільської ради.

Місцеві мешканці ошелешені. Біля річки пасли худобу. Тут же її й напували. Де взяти тепер понад сто літрів води на добу для корів, Андрій не знає. Каже, вода у Герасимівці стала дорожчою за молоко.Поки немає офіційних висновків, у сільраді про ймовірні причини мору риби не кажуть. Натомість селяни бідкаються: таке трапляється не вперше. Зо двадцять років тому рівень води у Деркулі так само раптово піднявся. Річка стала червоною і загинула риба. Тоді подейкували, що одне з російських хімічних підприємств скинуло у водойму виробничі відходи. Нині ситуація повторилася до дрібниць.

"На Волошині було якесь скидання. Вода різко піднялася, і вона брудна. І дохне вся риба", – зауважує місцевий мешканець.

"Спасибі Росії! Або кому? Ось вона, Росія! За річкою, буквально, ось вона – Росія. Волошине туди вгору. Уже було таке. Отруюють. Тільки розлучилася риба, і що? З

нову все?", наголошує мешканець Герасимівки.

Зі Станично-Луганського району вода за течією піде на окуповану територію.

Результати експертизи води і ймовірні причини мору риби екологи обіцяють оприлюднити до понеділка.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Попередній матеріал
Далі перед Зеленським величезний виклик – це Коломойський, – політолог
Наступний матеріал
Гра на випередження: вихід "Народного фронту" з коаліції блокує оголошення дочасних виборів – подробиці
Loading...