Вшанування пам'яті
Вшанування пам'яті 5 канал

"Приклад мужності, патріотизму та хоробрості": як у Львові вшанували пам'ять Героїв Крут

Читайте по-русски
Зокрема відбулися поминальна молитва та урочиста хода студентів Львівського військового ліцею

Запалили лампадки та поклали квіти. У Львові на Личаківському кладовищі вшанували 103-тю річницю битви під Крутами біля могили одного з учасників бою Ігоря Лоського. Після цього відбулися поминальна молитва та урочиста хода студентів Львівського військового ліцею. 

"Для мене це приклад мужності, патріотизму, хоробрості та безстрашності. Для мене ці хлопці як зараз у молоді кумири. Для мене ці хлопці є прикладом, як має поводитись як військовий, так і звичайна людина", розповів курсант Львівського ліцею імені Героїв Крут Захар Бойко.

Нагадаємо, 29 січня пам'ять Героїв Крут вшановує Україна. На Аскольдову могилу в Києві, де поховані деякі Герої, від ранку приходять військові, історики, політики, громадські активісти та студенти. Героїв Крут називають першими українськими кіборгами та порівнюють з оборонцями Донецького аеропорту.

Бій під Крутами 29-30 січня 1918 р. зламав плани загарбницької армії більшовиків. Та роки радянської окупації вкрили спомини про цю подію здогадками, мало схожими на правду. Сучасні ж історики вже шукають шлях до істини. 5.ua зібрав для вас деякі з відомостей, уже спростованих сучасними дослідниками.

Попередній матеріал
Депутати проголосували за призначення премій випускникам, які складуть ЗНО щонайменше на 790 балів
Наступний матеріал
Порошенко закликав політичні сили підтримати кандидатуру Марусі Звіробій на виборах в Івано-Франківській області
Loading...

Львівські курсанти зняли кліп до річниці битви під Крутами

"Хлопці не мали шансів, але встали за Україну" – як у Львові, Одесі та Києві вшановували Героїв Крут

Кияни вшанували Героїв Крут на Лук'янівському цвинтарі