Порошенко вшановує пам'ять
Порошенко вшановує пам'ять 5 канал

Згадати – надважливо: як у Києві вшановують пам'ять Героїв битви під Крутами – включення

Читайте по-русски
Героїв Крут називають першими українськими кіборгами та порівнюють з оборонцями Донецького аеропорту

Пам'ять Героїв Крут вшановує Україна. На Аскольдову могилу в Києві, де поховані деякі Герої, від ранку приходять військові, історики, політики, громадські активісти та студенти. Кажуть: згадувати тих, хто в 1918 році поліг за українську незалежність, є надважливо.

Героїв Крут називають першими українськими кіборгами та порівнюють з оборонцями Донецького аеропорту. Віддати шану полеглим прийшли також 5-й президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко. За його словами, досвід тодішніх студентів навчає, як потрібно боронити Україну.

Крім того, пам'ять Героїв Крут ушанував Володимир Зеленський. Глава держави поклав квіти до пам'ятного хреста полеглим українцям. Шану загиблим 1918 року студентам віддали хвилиною мовчання. Після цього пролунав Державний гімн України. Воїни почесної варти відсалютували зі зброї та пройшли урочистим маршем біля пам'ятного хреста.

Аскольдова могила у Києві – там спочивають герої нерівного бою за свободу УНР проти армії більшовицького генерала Муравйова. Кілька сотень патріотів – проти кількох тисяч окупантів. Бій під Крутами 29-30 січня 1918 р. і зламав плани загарбницької армії. Та роки радянської окупації (і не тільки) вкрили спомини про цю подію здогадками, мало схожими на правду. Сучасні ж історики вже шукають шлях до істини. 5.ua зібрав для вас деякі з відомостей, уже спростованих сучасними дослідниками.

Попередній матеріал
Після трагедії в Харкові держава взялася за перевірку пансіонатів для літніх людей – як це відбувається
Наступний матеріал
Приклад Героїв Крут надихає нас стояти на захисті України – Порошенко
Loading...

"Хлопці не мали шансів, але встали за Україну" – як у Львові, Одесі та Києві вшановували Героїв Крут

Кияни вшанували Героїв Крут на Лук'янівському цвинтарі

"Їм виявилось не однаково" – Порошенко вшанував пам'ять Героїв Крут