Скріншот відео

Представникам МП довелося під гімн України покинути зібрання громади селища Богородчани

У МП стверджують, що зібрання громади ініціював голова Богородчанської райради, що є порушенням правил проведення парафіяльних зборів

Громада селища Богородчани, що на Івано-Франківщині, зголосилася перейти до Православної Церкви України. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

На зборах, що відбулися напередодні, 3 лютого, були присутні і депутати райради, водночас приїхали й зо два десятки священиків Московського Патріархату.

Втім, діалогу з вірянами не вийшло – під гімн України керовані Російською Православною Церквою священнослужителі залишили приміщення зали місцевого будинку культури. В будівлі залишилося понад дві третини парафіян, які підтримали перехід до Православної Церкви України.

Натомість, сам храм Святих апостолів Петра й Павла – досі лишається опечатаний та під охороною. Позаяк ще 2017-го року райрада не підтримала продовження оренди споруди Московському Патріархату.

Натомість, у МП стверджують, що зібрання громади ініціював голова Богородчанської райради, що є порушенням правил проведення парафіяльних зборів. Також стверджують, що мають понад 2 сотні голосів вірян, які не підтримують перехід від Московського Патріархату до ПЦУ.

"Як і ваша, так і наша громада релігійна – зареєстрована українською юстицією, і в реєстрації юстиції написано: реєстрація Української Православної Церкви, крапка! Це не вам вказувати нам!" – прокоментував протоієрей Московського Патріархату Володимир Шувар.

"Коли ще в Москві квакали жаби – в Києві вже була митрополія. В Києві була митрополія, а Москви не було!" – заявив, своєю чергою, депутат облради Святослав Никорович.

Попередній матеріал
Як обрати Президента, якщо ви – переселенець
Наступний матеріал
Реакція України та світу на "план Сайдіка" щодо миру на Донбасі
Loading...

"Набралися сміливості": на Прикарпатті громада Московського Патріархату приєдналася до ПЦУ

Перша парафія МП на Одещині приєдналася до ПЦУ – не обійшлося без провокацій

Що відомо про першого священика УПЦ МП на Донбасі, який приєднався до ПЦУ – сюжет

У Мінкульті роз'яснили, що на практиці означає реєстрація ПЦУ – включення з брифінгу

Україною їздять "летючі групи" Московського Патріархату, які не дають вірянам зробити своє волевиявлення – Єленський

До Помісної Церкви перейшли вже 120 парафій УПЦ Московського Патріархату