dumskaya.net

Перша парафія МП на Одещині приєдналася до ПЦУ – не обійшлося без провокацій

Також дві парафії сьогодні приєдналися на Львівщині та одна на Івано-Франківщині

Першою православною громадою Одеської області, яка вирішила перейти з Московського Патріархату в Православну церкву України, стали парафіяни Свято-Димитріївського храму села Пужайкове Балтського району. Про це повідомляє "Думская".

Як повідомив місцевий житель, батько одного з полонених українських моряків Віктор Сорока, рішення ухвалили ще на Різдво, 7 січня.

"Після літургії відбулися збори, і ми почали збирати підписи серед парафіян, зараз їх понад 300, ще пару днів – і буде 500-600. Ситуація така, що 90% парафіян – за перехід в ПЦУ. Сьогодні ж до нас приїжджав благочинний Московського Патріархату і розповідав нам, що ми йдемо в підпорядкування туркам, що ми не повинні цього робити. Але люди не погодилися з його аргументами", – розповів Сорока.

Зараз парафіяни очікують на призначення священика в їх парафію, це може відбутися вже наступного тижня.

Ще дві парафії, які раніше підпорядкувалися московському патріархату - приєдналися до Православної церкви України. Йдеться про рішення мешканців села Шандровець, що на Львівщині. Повідомляє видання zaxid.net.

Також у неділю громада села Похівка, Івано-Франківської області ухвалила аналогічне рішення. За інформацією ЗМІ, на зборах присутні були як прихильники, так і противники переходу. Майже два десятки прибічників Московського Патріархату були взагалі проти зібрання, нібито воно незаконне. Після словесного конфлікту прихильники російської церкви вирішили покинути збори, і вийшли під вигуки "сепаратисти". Після чого, за перехід до ПЦУ проголосувала понад сотня мешканців села.

Попередній матеріал
ОБСЄ зафіксувала біля Луганська 22 "Гради", а біля Софіївки – гаубиці і танки
Наступний матеріал
РФ щороку вивозить з ОРДЛО тонни вугілля на сотні мільйонів доларів – очільник МінТОТ
Loading...