112.ua

На Закарпатті священник забарикадувався у церкві, але громада все одно перейшла до ПЦУ

  Священик відмовився від переходу, до церкви прибув благочинний від Хустської єпархії, ще кілька людей із сусідніх сіл на їхню підтримку, вони забарикадувалися у вівтарі, ображали людей та не віддали ключі від церкви

  Громада храму св. Георгія Побідоносця смт Ясіня на Рахівщині змусила священика віддати ключі та перейшла до Православної Церкви України. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на владику Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофія (Рудника).

  “Учора у смт Ясіня на Рахівщині громада храму св. Георгія Побідоносця залишила Хустську єпархію УПЦ МП та підтримала перехід до Закарпатської єпархії ПЦУ. Ситуація була досить напруженою, збори громади почалися о 12 годині, тривали до 15 години, громада підтримала перехід більшістю голосів 70 - "за", 14 - "проти". Але священик відмовився від переходу, до церкви прибув благочинний від Хустської єпархії, ще кілька людей із сусідніх сіл на їхню підтримку, вони забарикадувалися у вівтарі, ображали людей та не віддали ключі від церкви. Зрештою, після довгих перемовин священик таки віддав ключі", – сказав владика Варсонофій.

  Наразі представники громади повинні привезти до Закарпатської єпархії протокол зборів та заяву, де вони просять включити їхню громаду до складу Закарпатської єпархії ПЦУ. Після цього буде видано указ, зі зверненням до департаменту Закарпатської ОДА з приводу внесення змін у їхній статут. 

  Зазначається, що громада храму св. Побідоносця — це третя громада на Закарпатті, яка за останні місяці перейшла до ПЦУ. Наразі, зі слів владики Варсонофія, до переходу під юрисдикцію ПЦУ на Закарпатті готуються ще три громади. 

  Попередній матеріал
  "Може замінити славнозвісного "Срібного коня": чим дивуватиме "Антонов" на авіасалоні в Індії
  Наступний матеріал
  Супрун пояснила, як людині загрожують бутерброди

  Перехід парафій до іншої Церкви: Мінкульт докладно роз'яснив норми нового закону

  Ще одна громада на Волині вирішила перейти до ПЦУ: чому прихильники РПЦ заблокували храм – сюжет

  На Тернопільщині ще три парафії перейшли з Московського Патріархату до ПЦУ

  На Одещині перша громада УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України

  Церковний конфлікт на Волині: як настоятель і селяни храм УПЦ МП ділили

  У Запоріжжі з'явилася перша парафія ПЦУ