ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Порошенко підписав закон про перехід громад до ПЦУ – подробиці

Законом встановлено, що рішення про зміну підлеглості ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи". Про це повідомили у прес-службі Глави держави.

Закон, ухвалений парламентом 17 січня, передбачає механізми, котрі встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням).

  • Законом встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу.
  • Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади.
  • Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади.
  • Згідно із законом, рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту підлягає реєстрації у порядку, встановленому статтею 14 закону "Про свободу совісті та релігійні організації".
  • Визначено також перелік документів, які необхідно подати до органу реєстрації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Прикінцевими положеннями закону встановлено, що релігійна організація, в разі прийняття рішення щодо зміни своєї підлеглості, повідомляє про таке рішення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Автономній Республіці Крим – Раду міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
Розкрадання 98 мільйонів "Укрзалізниці": чотирьом підозрюваним обрали запобіжний захід
Наступний матеріал
Віталія Кличка госпіталізували в Австрії: що відомо
Loading...

Парубій підписав закон про зміну підлеглості релігійних громад – просто під час закриття Ради

Томос у Черкасах і відкриття пам'ятника першому митрополиту Київському – включення

У Польщі визнали неконституційною "українську" поправку до закону про ІНП

Подячний молебень за отримання Томосу про автокефалію ПЦУ в Борисполі – відео

Подячний молебень за отримання Томосу: вітальне слово Президента – відео

Наша церква є канонічною, нехай тепер РПЦ покаже свій томос – Порошенко