ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

До Помісної Церкви перейшли вже 120 парафій УПЦ Московського Патріархату

  Нині статут можна подавати тільки один раз, а не двічі, як було раніше

  На сьогодні вже 120 громад Московського Патріархату перейшли до Православної Церкви України. Про це заявив владика Євстратій – архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ під час круглого столу "Томос і політика", повідомляє "Укрінформ".

  "За тими даними, які можна бачити, 120 релігійних громад визначилися. І процес цей постійно триває. Якщо не кожного дня, то кожні 2-3 дні надходять повідомлення про те, що все нові і нові громади ухвалюють таке рішення", – зазначив Євстратій.

  Він додав, що реєстрація Мін'юстом Київської митрополії УПЦ (ПЦУ) та набуття чинності закону 4128д про перехід релігійних громад до Православної Церкви України сприятимуть цьому процесові: "Стали більш чіткими правила щодо того, яким чином може релігійна громада змінити своє підпорядкування з Російської Церкви на Українську, і цей процес лише посилиться. Бо з'явилися можливості втілити це якнайшвидше в юридичній площині".

  Він також уточнив, що відповідно до закону відбуватиметься не дві реєстрації, а одна.

  Євстратій Зоря пояснив: "Дотепер відбувалося дві реєстрації, які часто викликали суперечність і неузгодженість. З одного боку, це реєстрація статуту, яка проводилася через Міністерство культури для релігійних організацій вищого рівня і релігійних громад через реєстрацію в обласних державних і Київській міській адміністраціях. Друга реєстрація – так звана державна – внесення в єдиний реєстр через державних реєстраторів. І ми стикалися на практиці з тим, що, зареєструвавши статут і прийшовши з ним до реєстратора, часто були проблеми, бо ті часто виявлялися некваліфікованими в релігійних питаннях".

  Він також роз'яснив, що за законом, який почав діяти, на Міністерство культури як центральний орган виконавчої влади і на обласні та КМДА покладено права державних реєстрацій у питаннях реєстрації релігійних організацій в Україні. Тобто вже не треба буде нести статут у дві окремі структури, а можна буде в єдине вікно здати документи й отримати їх назад.

  Попередній матеріал
  Цифри вражають: заступник міністра оборони розповів, скільки керованих засобів ураження отримали в ЗСУ минулого року
  Наступний матеріал
  Видворення Росією з Криму 23 українців: Україна подала позов до Гааги проти РФ
  Loading...

  Російська церква зникла повністю: в одному з районів Львівщини всі парафії перейшли до ПЦУ

  "Ми українці, хочемо мати свою Церкву": громади Хмельниччини приєднуються до ПЦУ

  Понад 100 парафій УПЦ МП заявили про перехід до єдиної Церкви

  Комітет ВР підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад

  "Набралися сміливості": на Прикарпатті громада Московського Патріархату приєдналася до ПЦУ

  "Крига скресла": на Рівненщині перша громада перейшла від Московського Патріархату до ПЦУ