Виганяли з маршрутки, коли їхала на могили до побратимів загиблого сина. У Дніпрі водій відмовив у безоплатному проїзді матері загиблого армійця. І на цьому маршрутник не спинився – почав ображати жінку і нацькував на неї інших пасажирів. Розгублена жінка врешті сплатила гроші за поїзд. Нині публічних вибачень від перевізника вимагають учасники бойових дій і волонтери. Подробиці інциденту дізнавалася журналістка "5 каналу".
"Їде вона на зустріч із покійниками", – пригадує мати загиблого армійця Галина Кузьменко слова маршрутника.
Цими словами водій маршрутки образив пані Галину – матір загиблого під Іловайськом Андрія Савчука. Жінка у поминальні дні їхала на кладовище на вшанування загиблих військових.
"Зайшла спокійно, пред'явила своє посвідчення. Я пояснила водію, який кричав: "А мені попалам". А та жіночка, яка садить усіх на маршрут, каже, поїде інша машина, ставай – висажуй її", – каже мати загиблого армійця Галина Кузьменко.
Аби зупинити скандал, що розгорівся на всю маршрутку, та дістатися кладовища, жінка сплатила за проїзд. Та нині на кінцевій зупинці вимагають вибачень за образливі слова інші батьки загиблих героїв та учасники бойових дій на сході.
"Обурює неповага до людей, неповага до учасників бойових дій, до звичайних людей. Якщо людина не поважає жінку, значить, вона не поважає себе", – каже учасник бойових дій на сході Роман Танетко.
Голова ГО "Родинне коло загиблих героїв" Сергій Ніконов зазначає: "Конфлікти по всій країні такі, тому що суспільство не сприймає війну, яка проходить в Україні, російсько-українську, як війну".
У Дніпрі на період карантину пільговики можуть їздити безоплатно лише з 10-ї до 15-ї години – так вирішила спеціальна комісія майже два місяці тому. Відтоді у дніпровських маршрутках конфлікти розростаються аж до бійок.
"Це рішення цієї комісії дало можливість деяким водіям реально принижувати учасників бойових дій і батьків загиблих героїв, і коли таке відбувається у місті, наче патріотичному місті, форпост, – це ганьба насправді", – зауважує учасник бойових дій на сході Олег Чистопольцев.
За поведінку водія публічно перепрошували представники Департаменту міського транспорту і підприємства. Кажуть, працівник досі переконаний у своїй правоті, тож його обіцяють звільнити.
"Є відповідні обмеження, а є відповідні людські почуття, тим паче пані Галина йому повідомила, що вона мати загиблого воїна, повідомила, куди вона прямує. Тому тут чисто по-людськи треба було поставитися з розумінням", – наголошує заступник директора підприємства-перевізника Костянтин Антонов.
У міському Департаменті транспорту наголошують, що попри обмеження, перевізники не мають відмовляти у безоплатному проїзді учасникам АТО та родинам загиблих воїнів.
"У кожного підприємства є внутрішні інструкції водіям щодо того, що родини героїв та учасники АТО та ООС провозяться без обмежень по пільговому проїзду. Вони мають перевозитись цілодобово без обмежень, тобто водій, він навіть звільнений не через те, що він відмовив чи не відмовив, а через свою поведінку", – акцентував увагу спеціаліст Департаменту транспорту Дніпровської міськради Іван Васючков.
За останні два місяці у Дніпрі це вже третій гучний конфлікт у маршрутках, через який водіїв звільняють із роботи. Обмеження для пільговиків, які начебто ефективні у боротьбі з коронавірусом, діятимуть ще принаймні до 20 травня. Чи продовжувати їх – знову вирішуватиме спеціальна міська комісія або суд, в якому армійці оскаржують скандальні обмеження.
Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"