Конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном
Конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном rus.azattyk.org

Киргизстан і Таджикистан відвели війська та техніку від зони конфлікту

  Читайте по-русски
  Спільна комісія з військових обох країн інспектує ділянки відведення сил та засобів

  Киргизстан та Таджикистан відвели сили і техніку від зони конфлікту на кордоні між країнами, ситуація наразі стабільна. Про це заявили у прикордонній службі Державного комітету національної безпеки Киргизстану, повідомило 24.kg.

  Сторони відвели додаткові сили та техніку від лінії державного кордону вглиб власних територій. Спільна комісія з офіцерів оборонних відомств Киргизстану і Таджикистану продовжує інспекцію ділянок, де розташовувались військові сили та засоби.

  Прикордонні підрозділи Киргизстану перебувають у бойовій готовності, йдеться у повідомленні.

  За останніми даними киргизької сторони, унаслідок конфлікту постраждали 183 людини, загинули – 34, в тому числі дитина.

  Таджикистан поки що не оприлюднив офіційних даних, але згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, внаслідок конфлікту понад 90 людей зазнали поранень, загинуло від 8 до 10 людей.

  Як відомо, у середу, 28 квітня, між жителями прикордонних сіл у районі суперечливого водорозподільного пункту Головний сталася сутичка, вони закидали один одного камінням. 29 квітня прикордонна служба Киргизстану заявила про перестрілку між військовослужбовцями двох країн. Сторони поклали відповідальність за конфлікт один на одного.

  Згодом стало відомо, що вже 29 квітня Киргизстан і Таджикистан домовилися припинити вогонь на кордоні. Країни розділяє кордон протяжністю 970 кілометрів. З них погоджено 519 кілометрів, а інша частина вважається суперечливою.

  Попередній матеріал
  В Євросоюзі закликали перевіряти стічні води на коронавірус
  Наступний матеріал
  У Туреччині затримали помічника екслідера організації ІДІЛ
  Loading...