Конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном
Конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном rus.azattyk.org

На кордоні Киргизстану і Таджикистану почалися бої – країни стягують військову техніку

Читайте по-русски
Перестрілки із застосуванням автоматів, гранатометів та мінометів тривають у кількох прикордонних пунктах

На кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном спалахнув бій між військовими підрозділами двох країн. Усе почалося з конфлікту між місцевими жителями в районі водорозподільного пункту "Головний" – його обидві сторони вважають своєю територією.

За версією киргизьких силовиків, ескалація відбулася через встановлення таджицькою стороною камер відеоспостереження на стовпах ЛЕП. У Таджикистані кажуть, що до конфлікту напередодні підбурювали місцеві киргизькі громадяни.

У четвер, 29 квітня, прикордонна служба Киргизстану заявила про перестрілку між військовослужбовцями двох країн. Також звинуватили таджикських військових у використанні мінометного розрахунку для придушення противника і взяття водозабору під свій контроль.

Прикордонна служба Таджикистану, у свою чергу, заявила, що саме військові Киргизстану першими відкрили вогонь. Звинуватила іншу сторону в порушенні попередніх домовленостей і спробі захопити пункт "Головний".

Перестрілки із застосуванням автоматів, гранатометів та мінометів тривають у кількох прикордонних пунктах. Киргизстан заявив, що його спецназу вдалося взяти під контроль таджицьку прикордонну заставу. Як стверджують ЗМІ, до місця конфлікту вже стягується важка військова техніка.

Зауважимо, що Таджикистан і Киргизстан є членами ОДКБ – Організації Договору про колективну безпеку. Разом із Росією, Білоруссю, Вірменією та Казахстаном – вони мали б сформувати своєрідний аналог НАТО. Тобто не нападати один на одного, а допомагати захищатися від спільних ворогів.

Територія водорозподільного пункту "Головний" є спірною – відповідно до мап 1924-1927 років, а також 1989 року – він належить Таджикистану. Від 1968 року пункт використовується для зрошення та водопостачання прикордонних районів Таджикистану, Киргизстану та Узбекистану.

Взагалі, із 970 км киргизько-таджицького кордону – сторони офіційно узгодили лише 519 км. Решта – залишається спірною.

Як повідомляв 5.UA, у М'янмі повстанці атакували форпост армії – силовики відповіли авіаударами.

Попередній матеріал
Збільшення кількості випадків домашнього насилля: що робити та куди звертатися потерпілим – сюжет
Наступний матеріал
Філософ пояснив, навіщо Зеленському законопроєкт про олігархів
Loading...