Йорданія
Йорданія Shutterstock

Що відомо про спробу державного перевороту у Йорданії – сюжет

Читайте по-русски
Низка країн вже висловила підтримку королю Абдаллі ІІ

Спроба державного перевороту в Йорданії. Уряд заарештував близько 20 людей, яких підозрюють у підготовці до повалення державного ладу короля Абдалли ІІ. Під підозрою і Принц Гамза бін Гусейн. Влада вважає, що він міг співпрацювати із силами з-за кордону, щоб підірвати стабільність в державі, і тому за ним спостерігають. Але він не під арештом. Останні події стривожили сусідів і союзників королівства. Що ж відбувається у Йорданії дізнавалася журналістка "5 каналу".

Спроба підриву безпеки і стабільності  – так пояснюють військові і влада Йорданії арешт двадцяти людей. Серед них члени королівської родини, а також особи, наближені до короля Йорданії. Під підозрою і зведений брат короля, принц Гамза бін Гусейн. Із королем Абдаллою ІІ у них спільний батько, покійний король, матері різні. З 2004 року принц не є спадкоємцем престолу. Король Абдалла ІІ позбавив його цієї привілеї через 5 років після смерті їхнього батька. ЗМІ королівства кажуть  – планувалася спроба державного перевороту. Офіційно це не підтверджують.

"В рамках всебічного розслідування, яке провели збройні сили Йорданії, арабська армія і департаменти розвідки та громадської безпеки було розглянуто тривалу активність і пересування принца Гамзи бін Гусейна, а також інших осіб, які підривали стабільність і безпеку країни. Слідство моніторило втручання і дзвінки, серед них дзвінки з іноземними сторонами, щоб знайти сприятливий час і похитнути безпеку нашої стабільної Йорданії", – зазначив міністр закордонних справ Йорданії віцепрем'єр-міністр Айман Аль Сафаді.

Принц – не під арештом, запевняє влада Йорданії, а лише під слідством. Його попросили припинити дії, які шкодять безпеці королівства. Із братом говорив особисто король. Сам принц запевняє, що він під домашнім арештом, йому обмежили пересування і спілкування. Через свого адвоката він зміг передати відеозапис кореспондентам ВВС. Каже, його переслідують за критику влади і звинувачення в корупції та поганому управлінні.

"Я чув, що вони арештували кількох людей, яких я знаю. Мені ж сказали, що я розмовляю з людьми і в розмовах критикую те, що робить влада. А я сказав, що не є відповідальним за розпад і руйнування, які існують в моїй країні. Вони впливають на усіх нас, на всі інституції", – наголосив зведений брат короля Йорданії, принц Гамза бін Гусейн.

Принц Гамза – викликає інтерес серед населення Йорданії. Скандал за його участі спричинив великий резонанс.

"Новини дуже тривожні. Влада Йорданії – найкраща у арабському світі, і що б не сталося, ми будемо підтримувати наших лідерів і наші служби безпеки. Це єдина країна. де почуваєшся вільно, де маєш свободу", – каже житель країни.

Йорданія – одна з найбільш спокійних і стабільних політично країн на близькому сході. Солідарність із королем Абдаллою ІІ і підтримку діям у напрямку безпеки, висловили лідери сусідніх держав. А також інші країни, серед них – Сполучені Штати Америки та, навіть, Україна.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Багатотонна соляна брила-трибуна та прозорі монокристали: у Соледарі відкрили підземний музей
Наступний матеріал
Голод в Америці, зламане Т9 в голові Азарова і фантомний водій – "Вечір з Яніною Соколовою"
Loading...

"Навіть не вітаються": ЗМІ дізналися, чому розсварилися чільник Міноборони і головнокомандувач ЗСУ

У Києві сталася масова бійка поблизу супермаркета

Доступ до церкви блокують священники РПЦвУ: на Закарпатті віряни вийшли на акцію протесту

Мовний омбудсман пообіцяв жорстко реагувати на неповагу до української

Бої в Нагірному Карабасі: Азербайджан заявив про взяття під контроль нових територій

У Києві водій з кулаками випхав дівчину з маршрутки через оплату монетами – відео