Підземний музей у Соледарі
Підземний музей у Соледарі 5 канал

Багатотонна соляна брила-трибуна та прозорі монокристали: у Соледарі відкрили підземний музей

Читайте по-русски
У місці ще планують відкрити спелеологічний санаторій і сцену для концертів

Підземний музей солевидобутку з експонатами, оригінальні фотозони, світлові ефекти, багатотонна соляна брила-трибуна, прозорі монокристали. А ще каплиця, соляні барельєфи та скульптури – все це презентували під час відкриття нового туристичного об'єкта Донеччини. Його облаштували в Соледарі, на руднику №1. Півкілометровий маршрут на глибині двісті метрів здолала журналістка "5 каналу".

Екскурсовод Борис Курганов розповідає туристам про особливий кристал солі. Тут такі експонати розтягнулися на півкілометрову відстань. На глибині 200 метрів під землею.

"Періоди. ось смужки, подивіться які. Три роки зійшлися в одну. Ось що були за періоди, коли рух мас був. Все таки ж утворення солі було на поверхні, а потім матінка природа якось розпорядилася і сховала все під землю"  – розповідає екскурсовод Борис Курганов.

Це  – найстаріша соляна шахта у Соледарі. Раніше штольня називалася "Брянцівська копальня". Сіль тут уже не видобувають. Тому й виникла ідея відкрити шахту для туристів, щоб привернути їхню увагу, облаштували музей. Навіть віртуальну 3D-подорож в інтернеті створили. Тут, у підземеллі зібрали фотогалерею історії солевидобування, яка розпочалася в Соледарі 1881 року. Окрім природних експонатів, тут робочі інструменти та тогочасні однострої гірників. Згодом за понад півстоліття кирки, вагонетки та лопати рудокопів замінили автоматичні відбійники та комбайни. Окрасою нового маршруту є каплиця Святого Вознесіння. Саме сюди заходили всі рудокопи перед робочою зміною. Останні 80 років храм був зачинений і його ніхто не відвідував. Нині каплицю відновили.

"Ковід завдав великої шкоди з одного боку, а з іншого боку – ми звернули свою увагу на те, що у нас є поруч. І наразі, на сьогоднішній день, Україна  – це такий кладезь туристичних об’єктів, які дуже цікаві",  – зазначає завідувачка відділу Донецького обласного навчально-методичного центру культури Валентина Лимаренко.

На копальнях у Соледарі працюють близько двох із половиною тисяч людей. Гірники видобувають майже три мільйони тонн солі за рік, її експортують до 15 країн світу.

"Ми не тільки сировинна база, і не тільки виробники харчової солі, але і інші цікаві проєкти ми в змозі  втілювати в життя. І це лише початок. Відкриття цього нового маршруту – це тільки початок", – наголошує директорка ДП "Артемсіль" Вікторія Луценко.

Крім цього, на підприємстві хочуть розвивати лікувально-оздоровчий туризм. Цього року планують відкрити в Соледарі ще один – уже п'ятий туристичний маршрут. На глибині 300 метрів облаштують спелеологічний санаторій, і сцену для концертів, адже у штольнях надзвичайна акустика.

Юлія Коршенко, Гай Дудка, Дарія Олійник, "5 канал"

Попередній матеріал
Український TikTok проти Скабєєвої та молодіжні інформ-спецоперації – Данило Гайдамаха в "Є СЕНС"
Наступний матеріал
Що відомо про спробу державного перевороту у Йорданії – сюжет
Loading...

На Закарпатті другий тиждень шукають заблукалого туриста з Києва

У Карпатах четверту добу шукають зниклого туриста

У Карпатах вертоліт, всюдиходи та понад пів сотні людей третю добу шукають туриста

Європейські країни знову закривають кордони – через зростання хворих на коронавірус

Грузія дозволить вільний в'їзд усім іноземцям, які вакциновані від коронавірусу

Трамп дозволив в'їзд із Європи, Великої Британії та Бразилії – як відреагували у Байдена