Туристи біля вулкана
Туристи біля вулкана скріншот

Виверження вулкана в Ісландії перетворили на фестиваль із танцями, піснями та екскурсіями – подробиці

Читайте по-русски
Зараз вулканологи точно не знають, як довго Фаградалсф'яль перебуватиме в активній фазі

Танці, співи та потоки лави. Саме такий вигляд зараз має підніжжя вулкана Фаградалсф'яль в Ісландії. Його виверження, що розпочалося майже тиждень тому, привернуло увагу тисячі туристів, які влаштували біля вулкана імпровізований фестиваль. Попри карантинні обмеження, вони разом танцюють, співають та роблять десятки фотографій на фоні розпеченої лави.

"Дуже приємно бути серед людей. Після 2020 року незвично бути поруч із такою кількістю людей одночасно, і я думаю, що для багатьох це приємний досвід, чудова атмосфера спілкування, яка допомагає забути про пандемію та інші негаразди", – каже турист Гуннар Фрейр.

Через величезний обсяг людей, які прямують до вулкана, місцева влада влаштувала пішохідну доріжку до місця виверження та організувала патрулі, які не допускають туристів в особливо небезпечні райони. Допомагають убезпечити людей і екскурсоводи, які вже облаштували собі кілька маршрутів поблизу вулкана. Кажуть, що й самі не проти зайвий раз побувати біля підніжжя Фаградалсф'яля.

"Тут так багато людей, що складається враження, ніби тут музичний фестиваль. Мені це подобається", – зауважила екскурсоводка Ейрун Лідія Саєварсдоттір.

Виверження вулкана, яке досі триває, призводить до постійної зміни тутешнього пейзажу. Туристи розповідають, що з кожним днем лава заповнює дедалі більше території, змушуючи їх відходити від вулкана все далі й далі.

"Я тут уже втретє, і все суттєво змінюється щоразу, коли приходжу. Коли ми були тут уперше, то могли підійти прямо до кратера, могли стояти просто біля нього. Але вже незабаром усе почало заповнюватися лавою, яка відштовхує нас подалі. Зараз вона затверділа і перетворилася на гору", – розповіла туристка Елін Бьорг Гудмундсдоттір.

Фаградалсф'яль вивергається вперше за останні 900 років. Виверженню передувала тривала сейсмічна активність, яку фіксували протягом кількох тижнів. За даними сейсмологів, із кінця лютого поблизу вулкана зафіксували кілька десятків тисяч землетрусів різної потужності.

"Це досить цікаве виверження. Воно почалося не з сильного вибуху, а з 50 000 тисяч землетрусів, унаслідок чого магма повільно підіймалася до поверхні. Зараз ми бачимо відносно невелике виверження порівняно з попереднім – виверженням вулкана Голуграун, яке було значно більшою подією. Та оскільки зараз вулкан розташований неподалік від Рейк'явіка, то це фантастичний об'єкт для вивчення", – пояснив геолог Крістофер Гамілтон.

Зараз вулканологи точно не знають, як довго Фаградалсф'яль перебуватиме в активній фазі. Запевняють: вона може тривати ще тиждень або ж кілька десятиліть. А ісландці тим часом продовжують насолоджуватися безкоштовним лавовим шоу, яке, за їхніми словами, стало однією з найбільших розваг за останні місяці.

Євген Пилипчук, "5 канал"

"Спав" майже 800 років: в Ісландії сталося виверження вулкана – фото

виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану
виверження вулкану
/
виверження вулкану

Попередній матеріал
Нічний рейд поліції розважальними закладами Запоріжжя: як карають порушників карантину
Наступний матеріал
Протест зоозахисників під ВРП: чому вимагають звільнити суддю Оксану Голуб
Loading...

Учені визначили, чому вимерли мамонти

Учені знайшли найбільшу вулканічну зону на Землі

Як загинули Помпеї: "хмара, схожа на сосну", та моторошні знахідки археологів