Андрій Таран і Руслан Хомчак
Андрій Таран і Руслан Хомчак Українська правда

"Навіть не вітаються": ЗМІ дізналися, чому розсварилися чільник Міноборони і головнокомандувач ЗСУ

  Читайте по-русски
  Повна відсутність контактів між посадовцями фактично "паралізувала роботу в керівництві оборони країни"

  Від жовтня минулого року міністр оборони України Андрій Таран і головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак перебувають у конфлікті один з одним. Про таке повідомляє видання "Цензор.нет".

  Зокрема, відповідно до судових реєстрів, Хомчак, начальник Генштабу Сергій Корнійчук, екскомандувач медичних сил Ігор Хоменко та командувач Повітряних сил Сергій Дроздов подали щонайменше п’ять позовів проти чинного міністра оборони.

  Натомість Держбюро розслідувань за матеріалами Андрія Тарана порушило кілька кримінальних проваджень проти командування ЗСУ. Справи стосуються корупційних складових під час держзакупівель і застосування військової авіації в комерційних цілях.

  За інформацією видання, конфлікт між Тараном і Хомчаком спричинили кілька чинників:

  • фінансування системи управління безпекою військових об'єктів "Фортеця", на яку хочуть витратити понад 200 млн гривень;
  • фінансування розробки систем управління військами "Дзвін" і "Простір", яка ведеться з 2010 року;
  • комерційне використання українських військових транспортних літаків, непрозорі схеми, на яких заробляють високопосадовці з числа військових.

  Головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов зазначає, що війна між двома структурами зі сфери "оборонки" триває з жовтня 2020 року. Відтоді Хомчак і Таран "не розмовляють і не підтримують відносин".

  "А тепер, аби продемонструвати глибину прірви: головком ЗСУ Руслан Хомчак і міністр оборони Андрій Таран з жовтня 2020 не розмовляють і не підтримують відносин. Під час спільних заходів Хомчак і Таран уникають навіть вітатися на очах своїх підлеглих! Повна відсутність контактів і неприхована ненависть один до одного просто паралізувала роботу в керівництві оборони країни", – наголошує головред видання. 

  У МОУ цю інформацію поки не коментують.

  Попередній матеріал
  Дубінського таки виключили з фракції "Слуги народу"
  Наступний матеріал
  Зеленський пропонує Раді запровадити санкції проти Нікарагуа – причина
  Loading...