Гаубиця "Дана" із Чехії
Гаубиця "Дана" із Чехії Facebook / Юрий Бутусов

Україна закуповуватиме в Чехії застарілі гаубиці "Дана", снарядів на які немає – Бутусов

  Читайте по-русски
  Гаубиці не відповідають стандартам НАТО

  Міноборони України уклало контракт із Чехією про закупівлю 30 самохідних гаубиць "Дана". Їх не виготовляють уже понад 30 років, вони не відповідають стандартам НАТО, а в України дефіцит необхідних снарядів калібру 152 міліметри. Про це у своєму Facebook заявив головний редактор видання Censor.net Юрій Бутусов.

  Журналіст пише: "Пояснити закупівлю чеських гаубиць "Дана" чим-небудь, крім корупції, я не можу, адже ці гаубиці ЗСУ абсолютно не потрібні".

  І додає: "Утім зараз міністр оборони Андрій Таран цю ганебну угоду все ж таки уклав. Неприємно вражає, що головком ЗСУ Руслан Хомчак цю угоду схвалив".

  Бутусов повідомив, що Чехія зняла "Дану" з озброєння ще у 2018 році, адже чеська армія перейшла на єдиний калібр – 155 міліметрів. З цього часу вони простоювали на складах, а Чехія мріяла їх позбутися.

  Ще один аспект проти цих гаубиць – їхній вік і технічні спроможності, пише журналіст. Перестали виробляти такі гаубиці ще в тодішній Чехословаччині в 1989 році. Дальність стрільби становить всього 20 кілометрів, а країни НАТО давно перейшли на зброю, що стріляє на 30-40 кілометрів.

  Але і більша проблема із гаубицями "Дана", пише Бутусов, – це нестача снарядів для неї. Він підкреслив, що, наприклад, для 152-міліметрових "Гіацинтів" снарядів не вистачає. Тож, на його думку, економічно вигідно було б перейти на єдиний калібр 155 міліметрів.

  Бутусов висловив думку, що замість того, аби закуповувати застарілі "Дани", можна було б "довести до розуму" виробництво вітчизняної самохідної гаубиці "Богдана" або ж закуповувати порівняно дешеві французькі гаубиці CAESAR, ефективна дальність яких становить 42 кілометри.

  Журналіст пише: "Багато програм держоборонзамовлення-2020 не виконано. Міноборони зривало весь рік виплати українським виробникам. І накопичило залишки на кінець року. Все це тепер хочуть вбухати в абсолютно не потрібне застаріле залізо. Очевидно, що це робиться навмисне". 

  Він висловив сподівання, що верховний головнокомандувач Володимир Зеленський зверне увагу на цю ситуацію, що вказує на "відсутність оборонного планування України".

  Довідка. Гаубиці "Дана" почали виготовляти в 1980 році й припинили вже в 1989. Гаубицю, зокрема, використовувала армія Грузії під час вторгнення Росії. Також нещодавно в бойових діях у Нагірному Карабаху задля експерименту використовував Азербайджан. Міноборони СРСР закупило такі автомобілі в 1983 році, але вже за рік повернуло в Чехословаччину. Нині "Дана" є переважно в союзників колишнього СРСР – Польщі, Чехії, Словаччини.

  Як повідомляв 5.UA, ДБР завершило досудове розслідування щодо закупівлі неякісних бронежилетів Мінобороною. П'ятьох співробітників Міністерства оборони підозрюють у закупівлі нібито неякісних бронежилетів для Збройних сил України. Підозрювані – свою провину заперечують. А адвокати військовослужбовців поскаржилися до Печерського суду на бездіяльність прокуратури.

  Попередній матеріал
  Вакцина від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech не може найближчим часом потрапити у продаж – причина
  Наступний матеріал
  На окупованому Донбасі перебувають понад 2 тисячі російських кадрових військових – Україна в ОБСЄ
  Loading...