Джек Ма
Джек Ма Shutterstock

Китайська державна газета виключила Джека Ма з переліку найвідоміших бізнесменів країни

  Читайте по-русски
  Засновника Alibaba не згадали на першій шпальті державної газети через тривалий конфлікт з владою

  Державна газета Китаю Shanghai Securities News виключила засновника Alibaba Джека Ма з переліку головних бізнесменів країни. Про це повідомило НВ Бізнес.

  Замість Джека Ма на першій шпальті газети були згадані Рен Чженфей з Huawei Technologies, Лей Цзюнь з Xiaomi Corp і Ван Чуаньфу з BYD.

  Матеріал видання вийшов 2 лютого – у цей же день Alibaba має звітувати про останній квартальний прибуток.

  Відсутність згадки про Джека Ма в державному ЗМІ підкреслює, наскільки сильно він втратив популярність у влади Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном.

  У своїй статті Shanghai Securities News зазначили, що деякі підприємці, яких раніше видання хвалило, колись поводилися як "безрозсудні герої", намагаючись вирватися з жорсткої економічної системи, а тепер очолюють "групу компаній, які дотримуються правил розвитку і ринку".

  Проблеми Джека Ма з владою країни загострилися після жовтня 2020 року, коли він розкритикував фінансові регулятори і банки Китаю, звинувативши їх у "ломбардному мисленні".

  Після його заяв банк Китаю скасував IPO фінтех-стартапу Ма Ant Group, яке мало стати рекордним. За даними ЗМІ, до скасування IPO доклав руку особисто Сі Цзіньпін. Як повідомляв Wall Street Journal, на початку листопада минулого року Джек Ма був готовий віддати частину Ant Group владі Китаю, але IPO все ж скасували.

  Нагадаємо, після свого виступу на форумі в Шанхаї, де він розкритикував регуляторну систему Китаю, Джек Ма зник на два місяці з публічного поля.

  Попередній матеріал
  В Україні хочуть створити спеціальний фінансовий суд – що це значить
  Наступний матеріал
  У США чоловік зчинив стрілянину – вбито п'ятеро дітей
  Loading...