Фермери
Фермери 5 канал

"Ні зернини в засіках": посуха знищила третину посівів на Одещині, фермери вимагають компенсації

Читайте по-русски
Економічні експерти наголошують: держава має підтримувати селян постійно, а не надавати разову допомогу через посуху

Дрібні колоски цього року виросли на пшеничних полях біля села Великий Дальник. Це північ Одещини. І фермер Денис Ткаченко все ж сподівається отримати бодай якийсь урожай. Про прибуток не йдеться – для цього треба щонайменше по дві тонни з гектара.

"Від 300 до 500 кілограм на гектар іде збирання. Це дуже мало. Це збитковість уже. І іноді немає сенсу навіть запускати комбайн, щоб збирати це зерно. Бо колоски невеликі", – каже голова асоціації фермерів Біляївського району Одеської області Денис Ткаченко. 

Зернові просто не виросли. Бо на зміну весняним морозам прийшла раптова спека. У фермерському господарстві Дениса загинула третина посівів, решта – низької якості.

Таке цьогоріч по всій Одещині. І поки фермери півночі області беруться збирати неякісний врожай, кілька сотень селян із південних районів поїхали до столиці – просити в Кабміну допомоги. Бо в них збирати взагалі нічого.

У травні до них приїжджали посадовці Міністерства економіки. Обіцяли компенсувати збитки. Жнива вже почалися, а грошей досі немає.

Білгород-Дністровський район – один із найбільш постраждалих, там цього року майже тропічна посуха. Вимерли посіви на площі 300 тисяч гектарів. А це збитки 800 мільйонів гривень. У селян немає ані грошей, ані харчів.

Фермери
Фермери5 канал

Всеукраїнська аграрна Рада звернулася до уряду. Кажуть: по всій Україні фермери недоотримали 5 мільярдів гривень. Хліба у крамницях не бракуватиме, але і заробітків в аграріїв немає. Просять надати прямі дотації – щонайменше по 5 тисяч на гектар. А ще звільнити від виплати кредитів за посівний матеріал тих, у кого поля не вродили.

Урешті представників агарної ради таки запросили на розмову до Кабміну. Заступник міністра економіки і торгівлі Тарас Висоцький пообіцяв: перерозподілять кошти з програми фінансової підтримки селян. Вона діє від 2017-го – нині це 4 мільярди гривень на рік. Цього вистачить хіба на виплати оренди і податків. А от у резервному фонді більше коштів для селян немає. Економічні експерти наголошують: держава має підтримувати селян постійно, а не надавати разову допомогу через посуху.

Фермери
Фермери5 канал

На розгляд у Верховній Раді чекає законопроєкт, який знизить податок на додану вартість із 20 до 14% на те, що виробляють аграрії. Це і зернові, й олійні культури, а ще продукція тваринництва. Якщо його ухвалять, це принесе фермерам прибутки.

Марія Писаренко, Ольга Дунська, Олексій Іванченков, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Представник Ради у КСУ поверхово підійшла до аналізу закону про мову – Княжицький
Наступний матеріал
Стандарти прав людини мають бути гарантовані на півострові: ЄС відреагував на затримання кримських татар
Loading...

Усі посіви загинули: через посуху аграрії Одещини втратили близько половини врожаю

"Ми залишимося без роботи": фермери сходу і заходу країни поділилися думками щодо відкриття ринку землі

"Держава у смартфоні": уряд у пілотному режимі запустив онлайн-реєстр аграріїв – як це працюватиме

Законопроєкт про ринок землі: розглянуті на комітеті правки обнулили – що це означає

В Україні є компанії, які обробляють більш як 100 тисяч гектарів землі і з ними немає проблем – аграрій

Аграрії в режимі очікування: що буде в разі скасування існуючих програм держпідтримки у 2020-му