Ольга Трофімцева
Ольга Трофімцева 5 канал

Аграрії в режимі очікування: що буде в разі скасування існуючих програм держпідтримки у 2020-му

Читайте по-русски
Вже зараз є прикрі сигнали скорочення інвестицій в сільськогосподарське виробництво, зауважила Ольга Трофімцева

Відмова від впровадженої у 2017 році державної підтримки аграріїв на 2020-й рік підсилює негативні очікування в секторі. Таку думку в ефірі "5 каналу" висловила Ольга Трофімцева – в.о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019).

"Якщо не буде жодної з існуючих програм держпідтримки – то це зачепить всі сектори: сектор тваринництва, – вже зараз є прикрі сигнали про те, що кількість поголів'я скорочується. Це означає, що ми матимемо нижчий рівень виробництва молока в Україні – менше 10 млн тон. Другий сигнал – це скорочення загалом капітальних інвестицій в сільськогосподарське виробництво, – а це внутрішні інвестиції наших внутрішніх виробників. Якщо внутрішній виробник не інвестуватиме в АПК – то я не думаю, що ми дочекаємося зовнішніх інвесторів", – пояснила Трофімцева.

Якщо говорити про держпідтримку – в деяких випадках ідеться про кредитні кошти, в деяких – про компенсацію витрат.

Аграрний сектор, за словами Трофімцевої, зараз перебувє в режимі очікування і це впливатиме на інвестиційні рішення в наступному році. А поки це "загальний нервово-негативний настрій щодо наступного року".

"Програма скеровування аграрного ВВП на держпідтримку (впроваджена у 2017 році – ред.) має пропрацювати не 1 і не 2 роки. Такі програми держпідтримки мають працювати щонайменше 3-5 років для того, щоб показати ефект і зрозуміти, які з них працюють більш ефективно, які варто модифікувати. А якщо забрати підтримку – це тільки підсилює негативні очікування в секторі, підсилює нервовість, яка і так існує через хаотичні кроки щодо ринку землі", – пояснила вона.

Повний запис програми, в якій обговорюється, на що розраховувати аграріям у 2020-му році, дивіться тут:

13 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні земельну реформу, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року скасовується мораторій на продаж землі с/г призначення. 

Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив Кабінету Міністрів України розробити законопроєкт про оборот земель сільськогосподарського призначення до 1 жовтня, а Верховній Раді – скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Попередній матеріал
Звіробій: "У країні немає корупції" – сказав чувак, який за мільйон гривень полетів на літаку"
Наступний матеріал
Це відверта війна проти органів місцевого самоврядування – Чорновіл про справу Садового
Loading...

У "ЄС" підготували поправки до закону про ринок землі – на чому наполягають

З усіх депутатів Тимошенко і Рабінович брешуть найбільше – лідер проєкту VoxCheck

Громадяни РФ не зможуть купувати українську землю для сільського господарства – уповноважений Зеленського

"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

"А Бужанський не прийде?": як "слуги народу" трибуну домовлялися блокувати – відео

200 млрд доларів щороку: Зубко порахував, скільки б заробляла Україна, якби переробляла зерно