Земельна ділянка
Земельна ділянка zhitlo24.com.ua

В Україні є компанії, які обробляють більш як 100 тисяч гектарів землі і з ними немає проблем – аграрій

Читайте по-русски
На думку Романа Сластьона, великим компаніях мають надати можливість убезпечити свій земельний банк

Компанії, які вже обробляють велику кількість земель в Україні, ніяк не загрожують ринку землі. Таку думку висловив Роман Сластьон, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу, в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі".

"В Україні є компанії, які обробляють більш як 100 тисяч гектарів землі. Вони працюють успішно, легально, задовольняють своїх пайовиків, тому що підписують і продовжують з ними договори оренди. То в чому з ними проблема? Вони не скупили всю Україну. Компаній, які обробляють від 10 тисяч гектарів, не так багато. Вони сумарно обробляють 5,6 мільйонів гектарів землі – це 20% від всього земельного банку, який оброблять с/г підприємства. Мабуть, якби в них був намір і можливість забрати все в оренду, це вже давно б сталося", – сказав Сластьон.

Він додав: "З 2012 року в нас не відбувається збільшення земельних банків таких компаній. Навпаки – йде зменшення. Тому що місцевому середньому фермеру простіше домовитися із власниками паїв. Він може запропонувати одну орендну плату, завтра – іншу. Великі компанії так не можуть, тому що в них єдина політика для всіх сіл. Їм важко. Вони не йдуть шляхом розширення земельного банку. Більшість з них створюють додану вартість: переробні підприємства, логістика". 

"Загрози в концентрації я не бачу. Якщо є запит суспільства зменшити до 20 тисяч – о'кей. Але принаймні має бути щось для того, щоб такі компанії теж могли убезпечити свій земельний банк. Якщо до них намагаються рейдерським шляхом зайти і забрати якийсь актив, в них має бути інструмент", – резюмував аграрій.

Дивіться повне відео розмови за посиланням:

Нагадаємо, у "Слузі народу" заявили, що у законопроєкті про відкриття ринку землі готові зменшити максимальну концентрацію землі в одних руках до 10 тисяч гектар.

Попередній матеріал
Гральний бізнес, бурштин, ТСК – які законопроєкти сьогодні розглядає Рада
Наступний матеріал
Відкриття головної ялинки країни на Софійській площі – відео
Loading...

Земельне питання: депутати заявляють, що їм роздали документи з помітками, які правки треба підтримувати

Земельне питання: аграрний комітет продовжив засідання – суперечки продовжилися теж

Мітинг проти земельної реформи під ВР: чим завершився другий день – відео

Правки у земельному законопроєкті: на засіданні комітету ВР сперечалися через регламент виступів

У КСУ звернулися 45 депутатів щодо запровадження ринку землі – що питають

Мораторій на продаж землі треба продовжити до 1 жовтня – Гончаренко