Навчання саперів на Харківщині
Навчання саперів на Харківщині 5 канал

На Харківщині сапери НГУ опановують "вогневий" та "електричний" методи знешкодження

На навчання прибули 40 військовослужбовців Національної гвардії. Попри бойовий досвід, здобутий на сході країни – готові опановувати нові знання

Закладання боєприпасів та їх знешкодження. Під Харковом два тижні поспіль тренувались 40 саперів, військовослужбовців Національної гвардії. Маючи бойовий досвід бійці охоче здобувають і нові знання. Як тренуються сапери – бачила Оксана Нечепоренко

В умовах, максимально наближених до бойових, тренуються сапери. На цій ділянці їхнє завдання: зупинити ворога. Для цього армійці використовують протитанкові міни.

"Вузька ділянка, і будь-яка техніка, проходячи там, підірветься. Вона зробить затор, затримає противника. По-перше, вони будуть боятися, випустять своїх саперів, щоб знешкодити, зіштовхнути цю техніку. Це буде час. За цей час якісь частини можуть відступити, дати координати артилерії", – розписує можливий сценарій військовослужбовець НГУ Олександр.

Наступний етап завдань – розмінування території. Міношукач вказує, де захований снаряд. Це місце позначають червоним прапорцем. Перш ніж розмінувати протитанкову міну, її необхідно перевірити на пастки. Для цього сапер використовує "кошку".

"Щоб ускладнити роботу сапера, ставляться протипіхотні міни і робляться "сюрпризи" – закладки під протитанкові міни. У різних варіантах, щоб вивести з ладу сапера", – пояснює старший інструктор Сергій.

На полігоні сапери тренуються на навчальних мінах. Усі знайдені боєприпаси знешкоджують "вогневим" та "електричним" методами. Підриви здійснюються на значній відстані. "Тротилова шашка, капсуль, детонатор. От і все", – лаконічно коментує керівник навчань інженерних підрозділів Нацгвардії Сергій Каспров.

На навчання до Харківщини прибули 40 військовослужбовців Національної гвардії. Попри бойовий досвід, здобутий на сході країни – готові опановувати нові знання. "З того боку роблять нові саморобні вибухові пристрої. Ми про них знаємо, нас тут навчають усього, показують. Один з одним ділимося досвідом", – розповідає армієць Віктор.

Такі польові навчання сапери проводять кілька разів на рік протягом двох тижнів. Після закінчення тренувань нацгвардійці повернуться до своїх підрозділів і передадуть побратимам здобуті знання.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

"Без права на помилку": Генштаб показав роботу українських саперів – фото

/
/
Робота саперів
/
Робота саперів
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Без "лінійки", але з батярським полонезом: у Львові нетрадиційно відзначили "останній дзвоник"
Наступний матеріал
Де найбільший відсоток розлучень, та в чому насправді секрет сімейного щастя
Loading...

Табір для вогнеборців: під Харковом тренуються майбутні рятувальники

У Харкові пікетували консульство РФ – вимагали звільнити Олега Сенцова

"Свою гру він виграв": на Харківщині попрощалися із розвідником "Футболістом"

З нового навчального року всі школи Харкова охоронятимуть – Кернес

Масове отруєння від індивідуального балончика: подробиці інциденту в харківській школі

Звільнення заручників та зачистки будівель: у Львові стартували міжнародні військові навчання