5 канал

Експрес-навчання під егідою НАТО: як нацгвардійці нове опановують

Програму, розраховану на вісім місяців, нацгвардійці мають опанувати протягом двох тижнів. А стандарти НАТО таки мають відмінності зі стандартами ЗСУ. У чому – з'ясовували наші журналісти

Для офіцерів Нацгвардії стартував посилений курс навчання за стандартами НАТО. У військовому містечку на Харківщині 84 молоді бійці розпочали заняття зі стрільби, тактики та різних видів бою, передає кореспондент "5 каналу". 

В спеціальному тирі просто неба нацгвардійців перевіряють на прицільність і кучність стрільби. Тут вони мають не просто відпрацювати власні навички, але й опанувати техніку за останніми стандартами НАТО – у такий спосіб, щоб потім передати всі ці знання своїм підлеглим у підрозділах.

Анастасії Савчук 23 роки. Тут вона одна з наймолодших. Заради військової служби дівчина покинула фах митника-товарознавця і підписала контракт із Нацгвардією аж на 5 років.

У складі своєї групи Анастасія відпрацьовує тактичні вправи ближнього бою. Дівчина каже, що команди виконувати нескладно, потрібна лише швидкість.

Поруч навчають надавати медичну допомогу. Командир взводу Олександр Ходаковський має три роки бойового досвіду в зоні АТО, але тим не менше, до тренувань ставиться дуже серйозно.

"Якщо ви десь щось не зможете вчасно зробити, життя товариша обірветься. Характер поранень практично завжди однаковий. Навіть зараз ми не наступаємо – не відступаємо. Поранення кульові, осколкові, але в будь-якому випадку, потрібно щось десь нагадувати", – пояснює нацгвардієць Олександр Ходаковський.

Відмінність стандартів НАТО від українських – у тактиці наступу, кажуть інструктори. Крім цього, відрізняється робота і в малих групах. Програму, розраховану на вісім місяців, нацгвардійці мають опанувати протягом двох тижнів.

"Ввели роботу ближнього бою – стрілянина з бойової стійки з малої дистанції і до великої дистанції. Це на нашій практиці показало, що так швидше можна домогтися кучності та кращої стрілянини бійця", – запевняє інструктор з бойової підготовки Анатолій Соседко.

Як розпочались навчання нацгвардійців – дізнайтеся у сюжеті:

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На Яворівському полігоні офіцерів та сержантів навчають воювати, як в АТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вбивство та ураження електрошокером: у Дніпрі оголосили план "Сирена"
Наступний матеріал
Рабство XXI ст: як викрили масштабну схему торгівлі українцями
Loading...