5 канал

Рабство XXI ст: як викрили масштабну схему торгівлі українцями

Схему торгівлею українцями викрили поліцейські та прикордонники. Вони, спільно з колегами з Польщі, Литви та Великої Британії провели спецоперацію і затримали причетних до злочину

Їм пропонували 7 тисяч фунтів стерлінгів зарплати, гідні умови проживання у Великій Британії. Натомість, не годували, не платили і навіть забрали паспорти.

Правоохоронці з'ясували, що дев'ятеро людей налагодили схему. Вони вербували на роботу у Великій Британії, обіцяли високу заробітну плату, оформлювали візи до Польщі. Звідти перевозили жертв до Литви та інших країн ЄС, передає кореспондент "5 каналу".

"Деякі громадяни були взагалі без документів. Вони не працювали легально і, звичайно, ж не мали обіцяних умов праці, проживання і заробітної плати. Обіцяна заробітна плата складала 4-7 тисяч фунтів стерлінгів. Насправді, залишалися борги і робота на відпрацювання боргів", – пояснює Андрій Гаманюк, начальник відділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми.

"Польща була, насамперед, транзитною територією, через яку організатори перекидали жертв торгівлі людьми. До складу розкритої групи входить також громадянин Польщі", – зазначив перший секретар посольства Польщі в Україні Маріуш Зарецкі.

Майже рік знадобився правоохоронцям усіх задіяних у цій схемі країн, щоб припинити торгівлю людьми. Свідчення жертв та розшифровка дзвінків свідчать про нелюдські умови.

"Люди просто дзвонили і просили, щоб їм привезли їжу, бо вони не їли вже декілька днів. Десь близько 30 осіб – це ті, хто зараз дійсно співпрацюють і допомагають. Що стосується решти, то це питання встановлюється. На це потрібен час, але більшість цих людей в Україні", – каже речник ДПСУ Олег Слободян.

Це вже одинадцята схожа схема, яку викрили правоохоронці за останній рік. Якщо провину затриманих доведуть, їм загрожуватиме до 12 років позбавлення волі.

Даря Феденко та Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Легалізація злочинців РФ: прокуратура викрила учасників "паспортної афери" – фото

Паспортна афера
/
Паспортна афера
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експрес-навчання під егідою НАТО: як нацгвардійці нове опановують
Наступний матеріал
У Києві смертність внаслідок ДТП зросла майже вдвічі – експерт
Loading...