На Харківському ринку праці – кадровий голод. Загалом на шукачів чекає три тисячі вакансій. Щоб вирішити питання робочих рук у місті, проводять ярмарок вакансій. На заході роботодавці представили свої пропозиції. Кажуть, готові навчати тих, хто не має досвіду. Про запити та можливості працевлаштування на ринку праці наша Оксана Нечепоренко дізнавалася.
У холі однієї зі станцій харківської підземки працює ярмарок вакансій. Тут можна дізнатися про вільні посади, умови роботи та навіть домовитись про співбесіду.
Обласний центр служби крові конче потребує медиків. Через війну багато фахівців виїхали. Кажуть, уже спілкувалися із зацікавленими у роботі. Готові навчати молодь без досвіду.
"Зараз ми в пошуку трьох медичних сестер, трьох лаборантів, двох лікарів терапевтів, завідувача одного підрозділу, завідувача іншого підрозділу із числа медиків", – розповіла начальниця відділу кадрів обласного центру служби крові Юлія.
Пані Наталя на ярмарок вакансій прийшла за новою професію. У рідній Костянтинівці працювала вихователькою у дитсадочку. У Харкові готова бути водійкою трамваю.
"Потрібна робота, вже й роки, я не все можу та не все вмію. Щось для себе знайти. Обрала метрополітен, обрала наземний транспорт, підприємства. Можна поспілкуватися, подумати", – поділилася відвідувачка ярмарку вакансій.
Через війну дедалі частіше за кермо громадського транспорту сідають жінки. Навчають водіїв – група за групою, кажуть транспортники, та потреба ще не закрита.
"Наші підприємства пропонують безкоштовне навчання на водія трамвая, тролейбуса. Термін навчання – трамвай, тролейбус – півроку, але людина на другий–третій місяць може спробувати, що таке бути водієм трамвая, тролейбуса на практиці", – зауважив представник відділу Салтівського трамвайного ДЕПО Костянтин Ільїн.
На Харківщині зараз загалом налічують понад три тисячі вакансій. Серед головних потреб підприємств – робочі спеціальності. Кадровий голод серед слюсарів, мулярів, штукатурів, електромонтерів. Особливо відчутна потреба у фахівцях саме в обласному центрі.
"Ми зараз підходимо до ситуації, коли десь один на півтора, один на два. Тобто у нас багато роботодавців зараз шукають фахівців, але не можуть знайти через те, що немає відповідних підготовлених кадрів саме на цю посаду, на цю професію або на цю спеціальність", – наголосив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Усунути дефіцит допомагають і ярмарки вакансій. У цьогорічному беруть участь 60 підприємств різних галузей.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Читайте також: війна внесла свої корективи, як у шахті на Дніпропетровщині працюють жінки. Раніше закон забороняв жінкам працювати на підземних роботах.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.