Поки чоловіки на фронті, жінки працюють шахтарками. Після повномасштабного вторгнення багато сфер промисловості відчули брак робочих рук. Зокрема – вугільна промисловість. Замінити чоловіків, які пішли захищати Батьківщину, зголосилися жінки. Навчаються – і спускаються на роботу під землю. Як це відбувається – далі у сюжеті.
Наталія щодня спускається під землю на глибину майже 500 метрів. Жінка працює в шахті, а до великої війни була продавчинею в магазині побутової техніки.
"Колись я працювала у магазині, де продавали пральні машини. Коли почалася війна, магазин закрили. Я побачила оголошення про роботу, прийшла на шахту, пройшла навчання, а потім почала тут працювати", – розповідає працівниця шахти Наталія.
З початком повномасштабного вторгнення багато чоловіків, які працювали на цій шахті, пішли захищати Україну. Через брак робочих рук на підземні роботи почали працевлаштовуватися жінки. Кажуть, робота складна, але звикають.
"Тут дуже важко працювати, особливо піднімати кришки батарей і дихати випарами, коли батареї заряджаються (акумулятори, які живлять метро). Але я звикла до цього, і тепер мені подобається тут працювати", – каже Христина.
Жінка розповідає, її старший брат теж раніше працював на шахті. Тепер захищає Україну на фронті. Жінка дуже за нього хвилюється. А поки чекає на його повернення – сама влаштувалася на роботу в копальню.
"Я влаштувався на цю роботу, тому що почалася війна, а іншої роботи не було, всі кафе і магазини закрилися, тільки маленькі магазинчики час від часу торгували продуктами, залежно від того, були відключення електроенергії чи ні", – пояснює працівниця шахти.
З цього вугільного підприємства та шахти поряд на фронт пішли 1000 чоловіків. 42 з них – загинули.
"Ми знаємо, що як наших хлопців забрали на фронт, то тепер треба їх підтримувати: на шахті більше нікому працювати. Зараз тут одні жінки. Ми не можемо все це залишити і піти на інші роботи, підводячи наших хлопців. Нам потрібно підтримувати хлопців, які зараз на фронті", – наголошує Христина.
Раніше закон забороняв жінкам працювати на підземних роботах, через шкідливість. Але згодом можновладці заборону скасували. Однак масово жінки почали влаштовуватися на шахту лише після того, як виникла гостра потреба в працівниках.
"Багато наших хлопців загинуло, багато інших були поранені. Ці хлопці більше не можуть працювати на шахті за станом здоров'я. Є достатньо жінок, щоб їх замінити. Багато тут і після війни залишиться працювати", – вважає працівник шахти Сергій.
На підземних роботах у цій шахті нині працюють кілька десятків жінок, але це не більше двох із половиною відсотків від загального штату гірників.
Лариса Суровська, Дніпропетровська область, "5 канал"
Дивіться також відео: Кують ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ! Жінки взяли до рук кувалди нарівні з чоловіками! Працюють для потреб ЗСУ.
Читайте також: Щонайменше 20 тисяч чоловіків незаконно виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення рф − BBC.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.