Робота
Робота Marten Bjork / Unsplash

Ринок праці стабілізували, але він значно відрізняється від довоєнного, яка ситуація на Черкащині – сюжет

Читайте по-русски
Загалом, цьогоріч на обліку у центрі зайнятості перебувало 10 тисяч осіб

Шукають лікарів і трактористів. Працевлаштування в Україні за два роки повномасштабної війни витримало чимало змін. Це і відтік кадрів, і закриття підприємств, переміщені компанії та поява нових вакансій. Ринок праці стабілізували, кажуть фахівці, але він значно відрізняється від довоєнного. Більше у сюжеті журналістки "5 каналу" Яни Лимаренко.

Лекала для майбутніх викрійок видруковує Оксана Науменко. Два місяці як жінка влаштувалась у швейну компанію. Вона переселенка з Харкова, там працювала конструкторкою-модельєркою. В Черкасах спочатку пішла шити штори, але хотілося більшого.

"Пройшла стажування, мені все сподобалось, мене працевлаштували вже офіційно. Для мене було складно що Черкаси не швейне місто, у моєму місті більше підприємств, а тут складно і моя спеціальність не така потрібна", – розповіла складачка лекал швейної компанії Оксана Науменко. 

Працівників бракує – каже директор Ярослав Скрипник. Його швейна компанія релокована. Мав 6 підприємств, і 5 із них лишилися в окупації. Після визволення частини Херсонщини відновив там роботу одного та ще три відкрив на Черкащині. У них працевлаштовані три сотні фахівців. Шукати працівників із нуля було складно, каже чоловік. А роботи чимало – працюють на замовлення ЗСУ та інших силових структур.

"Є і вакансії і швачок і технологів, і розкрійників, вакансії є. Ми ростемо, кожного року відкриваємо нові підприємства. До речі, у нас у планах ще відкрити одне підприємство на Черкащині, з кадрами проблема є, але ми активно займаємось, нам допомагає і центр зайнятості, і обласна адміністрація, і ейчари працюють, тому намагаємось цю проблему вирішувати", – додав Скрипник.

Шукає робітників і Художній музей. Нещодавно закрили посаду господарчого працівника. Шукали саме чоловіка, бо жінкам важко переносити важкі предмети мистецтв.

"Було багато вакансій, але у мене досвід робітника на виробництві, але я шукав роботу, яка така більш релаксуюча, більш цікаво, тому коли запропонували цю роботу – я відразу ішов. Мені сподобався колектив і сама робота допомагати вузьким спеціалістам – це дуже приємно", – поділився господарчий працівник Ігор Костін.

Але це не єдина вакансія, яку пропонує музей. Людей там шукають постійно, адже майже половина їхніх працівників виїхали за кордон.

"Фахівці залишились там, вони чекають кінця війни, не збираються повертатися, а працювати треба, до центру зайнятості звернулися, але знову таки дуже дуже складно, тому що відтік відбувся, фахівці поїхали, хлопців дуже мало, але треба руки, тільки дякуючи центру зайнятості ми трохи справляємося", – сказала директорка черкаського художнього музею Ольга Гладун.

П’ять тисяч вакансій пропонує центр зайнятості на Черкащині. Зараз одночасно мають шість тисяч шукачів роботи. Серед них 80 % – жінки, хоча до повномасштабної війни жінок та чоловіків було майже порівну. Найбільше шукають роботу  лікаря, менеджера, зварювальника, слюсаря та тракториста.

На початку повномасштабної підприємства закривались, а фахівці масово їхали за кордон, розповідають у центрі зайнятості. Лише торік ринок праці дещо вирівнявся. Частина підприємств поновила роботу. Свої вакансії запропонували релоковані підприємства, а працівниками стали переселенці. Кого не влаштували запропоновані професії в центрі зайнятості – направляли на навчання.

"350 осіб проходили професійне навчання перенавчання, а ті клієнти, які не мають статус зареєстрованого безробітного – вони отримують ваучер для того, щоб здійснити професійне навчання перенавчання. От в поточному році вже більше 140 наших клієнтів отримали ваучери щоб навчатися або підвищити кваліфікацію. Якщо особа має статус зареєстрованого безробітного ми пропонуємо ваучер на навчання за рахунок служби зайнятості", – розповіла заступниця директора черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.  

Загалом, цьогоріч на обліку у центрі зайнятості перебувало 10 тисяч осіб, чверть із них уже знайшли роботу. Щоб запропонувати свою вакансію, або знайти робоче місце – необхідно просто звернутися до центру. Зробити це можуть усі охочі.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Читайте також: які військові спеціальності в Україні найпопулярніші – засновник Lobby X Грезєв розповів.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео: 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
На Сумщині СБУ викрила подружжя, яке намагалося виявити місця базування ЗСУ
Наступний матеріал
"Суспільне" хочуть викинути з вечірніх слотів телемарафону: мовник відреагував на депутатські закиди
Loading...
Повернення до цивільного життя: що треба зробити українцям для адаптації та соціалізації військових – 5 кроків

Повернення до цивільного життя: що треба зробити українцям для адаптації та соціалізації військових – 5 кроків

Здобути нову професію і влаштуватися на роботу: як у Дніпрі працевлаштовують переселенців

Здобути нову професію і влаштуватися на роботу: як у Дніпрі працевлаштовують переселенців

Тут не вручатимуть повісток: що таке центр рекрутингу до армії і де планується відкриття

Тут не вручатимуть повісток: що таке центр рекрутингу до армії і де планується відкриття

Які військові спеціальності в Україні найпопулярніші – засновник Lobby X Грезєв розповів

Які військові спеціальності в Україні найпопулярніші – засновник Lobby X Грезєв розповів

Робота для незламних: як у реабілітаційному центрі Львова допомагають працевлаштуватися ветеранам з інвалідністю

Робота для незламних: як у реабілітаційному центрі Львова допомагають працевлаштуватися ветеранам з інвалідністю

Центри зайнятості пропонуватимуть безробітним вакансії в ЗСУ – у Міноборони розповіли подробиці

Центри зайнятості пропонуватимуть безробітним вакансії в ЗСУ – у Міноборони розповіли подробиці