ЗСУ
ЗСУ slovoidilo.ua

Як готують бійців у навчальному центрі "Десна" – сюжет

Читайте по-русски
У навчальному центрі готують бійців для всіх родів сухопутних військ

Не лише стримують російських окупантів, а й постійно тренуються та вдосконалюють свої навички. У навчальному центрі сухопутних військ "Десна" щодня новачки-військовослужбовці вчаться тримати зброю, а досвідчені бійці відпрацьовують складні маневри, зокрема, й ті, які використовувалися під час бойових дій на сході. Випробовують і нове озброєння. Як відбуваються навчання, бачила журналістка "5 каналу".

У навчальному центрі "Десна" на Чернігівщині готують бійців для танкових і механізованих військ, снайперів, артилеристів, зенітників, фахівців для всіх родів сухопутних військ. До початку Російсько-Української війни тут навчали новачків. Тепер вдосконалити свої навички можуть і досвідчені бійці за допомогою фахових інструкторів та з використанням досвіду, здобутого на війні, розповідає заступник командира навчального танкового полку.

"У вправи стрільб ми вже включили "Штани" – це зміна вогневих позицій, "Терикон", тобто танк виїжджає з-за терикона, знайшов свою ціль, виконав стрільбу, повернувся назад. І "Карусель", тобто постійна зміна вогневої позиції завдання вогневого ураження противнику", – каже військовослужбовець ЗСУ Анатолій Заболотний.

Нині ж контрактники-новачки відпрацьовують стрільбу на ходу в умовах наступального бою. А ті, хто вже має досвід, навчаються долати водні перешкоди та вибиратися з танка, який застряг під водою.

"Ми готуємо військовослужбовців для того, щоб вони були готові в будь-якій ситуації покинути танк і врятувати насамперед себе та машину, що зупинилася під водою", – відзначає начальник школи танкістів Сергій Ізбаш.

Спочатку танкісти вчаться використовувати спеціальний протигаз, який дає змогу дихати під водою. Потім в окремому басейні імітують затоплення танка та евакуюються з нього.

"Якщо доведеться танк затоплювати, в нас уже не буде паніки, і ми зможемо вилізти спокійно, зберегти наші життя з екіпажем. Все добре", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Григорій Тринос.

Але передусім військовослужбовців навчають стріляти з автомата. Бійці відпрацьовують стрільби на ближні і дальні відстані з різних положень, стоячи, лежачи, з коліна. Є стрільби денні, є й нічні. Автомат – зброя, обов'язкова для кожного бійця.

"Були випадки, коли сьогодні хлопці були класними артилеристами, потім вони потрапляють в оточення під Дебальцевим і стають піхотинцями. Так само екіпаж танка. В танк болванка влучила, все, танк вже нікуди не їде. Екіпаж виходить з танка, бере свої автомати і починає воювати як піхота", – зауважує старший викладач центру вогневої підготовки Ігор Безоглюк.

Поки що для базових навчань використовують старі моделі стрілецької зброї. Новими гвинтівками Z-10 користуються лише для підготовки снайперів. А гвинтівки ЮАР-15 уже випробовують, каже командувач сухопутних військ Олександр Сирський. До навчального центру він приїхав взяти участь у тестуванні нових БТРів.

"Зараз проходять випробування нових зразків перспективних бронетранспортерів "Атаман" і модернізований БТР 60-М. Я хочу сказати, що машини справді чудові, чудові ходові якості. І в таких важких умовах ви бачили, що ми подолали всі перешкоди", – повідомляє командувач сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

У нових моделей – потужні двигуни, зручні задні двері, через які можна швидко десантуватися, та посилений протимінний захист. Поставити машини до війська планують за рік-два.

Ірина Шевченко, Богдан Танасійчук "5 канал"

Попередній матеріал
Незаконні обшуки та арешти в окупованому Криму: Меджліс вимагає посилити тиск на РФ
Наступний матеріал
З часу ухвалення мовного закону не покарали жодного порушника – омбудсмен
Loading...

У Києві стартували спеціальні курси вакцинування для медиків – чому навчатимуть

Травмовані війною, але не зламані духом: як збірна "Ігор нескорених" провела відкрите тренування

Зеленський підписав план допуску іноземних військових в Україну

Від військового медика до бізнесвумен: історія успіху української ветеранки

Відкинули ворога та просунулися вперед: на Дніпропетровщині тривають військові навчання

Сіверська окрема танкова бригада ЗСУ провела зимові навчання – відео