Місто Дніпро живе без центрального мосту
Місто Дніпро живе без центрального мосту 5 канал

Мостове парі: як місто Дніпро живе без основної переправи через річку – сюжет

Читайте по-русски
Нині закритою для авто переправою пересуваються лише пішоходи

Мостове парі. Міський голова Дніпра Борис Філатов побився об заклад із президентом Володимиром Зеленським, що до 14-го вересня 2019 року в місті повністю відремонтують та введуть в експлуатацію центральну переправу, яка з'єднує правий та лівий берег. Рух центральним мостом для автівок закрили вже цієї ночі. Найближчий об'їзний маршрут для водіїв – за кілька кілометрів. Як живе місто без основної переправи, Наталія Світлова розповість.

 

Центральний міст через Дніпро, зазвичай із щільним трафіком, віднині закритий на два місяці. Найближчий об'їзний маршрут – за кілька кілометрів старим мостом. Дорога до роботи віднині забирає удвічі більше часу, скаржаться водії та пасажири. В об'їзд спрямовані два десятки маршрутів громадського транспорту.

Водій маршрутки Олексій бідкається: "Метр проїхали – стали, метр проїхали – стали, що це за робота?". 

А мешканка Дніпра Анастасія каже: "Весь транспорт: і громадські маршрутки, і автомобілі – всі по одному мосту поїхали. І це два місяці так терпіти. Я розумію, якби два тижні, але вибачте, два місяці".

Місто Дніпро живе без центрального мосту
Місто Дніпро живе без центрального мосту5 канал

Щоб уникнути великих заторів, на завантаженій переправі чергують патрульні.

Інспектор патрульної поліції Дмитро Любишко говорить: "Ми знаходимося тут для уникнення аварійної ситуації, а також для більш швидкого реагування".

Тим часом на центральному мосту кипить робота.

Борис Філатов, міський голова Дніпра, звітує: "Міст перекрили, переходимо зараз на іншу сторону, починаємо прискорюватися, все йде за планом. Ось бачите, навіть у фарбу вліз ненавмисно".

А заступник головного інженера фірми-підрядника Олександр Товкач розповідає, що саме потрібно зробити: "Потрібно буде виконати комплекс робіт, дуже складних технологічно. 3-4 шари бетону, для того, щоб воно служило довго – це раз. Як ви знаєте, бетон набирає міцність 28 діб, з цього для того, щоб це прослужило довго і щоб більше ми сюди не поверталися, потрібен час".  

Ремонт центрального мосту в Дніпрі триває від 2017-го року. Упродовж двох років ремонтні бригади працювали на одній зі смуг. Реконструкцію чиновники обіцяли закінчити протягом року, однак, попри ці запевнення, міст став довгобудом, обріс корупційними скандалами, а вартість робіт за два роки зросла зі 100 млн – до 450 млн гривень. Нині завдяки повному перекриттю, міський голова обіцяє завершити ремонт уже за два місяці, до 14 вересня. Принаймні, такі умови парі між мером та президентом. Якщо будівельники встигнуть, Володимир Зеленський пообіцяв приїхати на відкриття.

Нині закритою для авто переправою пересуваються лише пішоходи.

Місто Дніпро живе без центрального мосту
Місто Дніпро живе без центрального мосту5 канал

Реконструкція триватиме цілодобово. Додамо, що центральний дніпровський міст – один із найдовших в Україні.

Наталія Світлова,Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Навіть в Буковель возять: як кандидати в депутати підкуповують українців – дослідження
Наступний матеріал
"Зеленський балотуватиметься на другий термін, аби уникнути відповідальності" – Андрухович
Loading...