Бджоли
Бджоли 5 канал

Масова загибель бджіл на Львівщині: кого звинувачують пасічники та що каже місцева влада

Читайте по-русски
Загальна сума збитків близько сотні тисяч гривень

Масова загибель бджіл на Львівщині. Місцеві пасічники втратили понад мільйон комах. Причину мору з'ясовують фахівці та поліцейські. З бджолярами спілкувалася репортерка "5 каналу" Марта Шикула.

"Бачите, скільки загинуло, падають мертві, виносять загиблих. В кожному вулику, а вуликів 19", – розповідає пасічник.

Пасіка Степана Політила встелена мертвими бджолами. Чоловік каже, за 30 років, що в цій галузі, такої біди ще не було. Лише з його вуликів за три доби загинули майже 300 тисяч комах.

"Було 20 рамок, а лишилася половина. Я вже виніс чотири відра. Я вчора помив, а нині вже знов стільки. І то до обіду. Бджіл шкода", – говорить пасічник.

Така ж ситуація і на сусідній пасіці. У Олександра Повозіна загинули, здебільшого, сім'ї льотних бджіл – саме ті, що збирають мед.

"Загинуло відсотків 70-80. І основне, що нема маток, а нема маток – то сім’я вже загинула. Меду вже не буде", – каже Олександр Повозін, пасічник.

Масовий мор бджіл спіткав понад 10 місцевих пасік. Власники певні, комахи потруїлися пестицидами, якими підживлюють поля тамтешні аграрії.

"Бачив колії тракторні на сої, от вони, ті поля. То вже тиждень вони труять. Там далі пшениця, на соняшнику теж, але я не побачив. А вони літають в радіусі 7 км, а там усе протруєно", – розповідає Олександр Повозін, пасічник.

Натомість агропідприємства своєї вини не визнають. Переконують – культури обробляли лише мінеральними добривами, які нашкодити бджолам ніяк не могли. Однак зізнаються – про оброблення полів пасічників не повідомили.

"Останнім часом ми обробляли кукурудзу. Це не є медоносна культура, на неї ми наносили "Нокаут". Якщо в них знайдуть "Нокаут", то будемо говорити про компенсацію. Але при тій нормі він не може вбити бджолу. Сою обробляли, але інсектициду не використовували", – говорить Володимир Варищук, представник агрофірми.

Нині мертвих бджіл та оброблені культури забрали до лабораторії на аналізи. Їхні результати і вкажуть на справжню причину масової загибелі комах.

"Є складені акти щодо гибелі бджіл. Взято проби до лабораторії, щоб знати, яким пестицидом це окроплювалося. За три доби до кроплення пасічники мали бути сповіщені – чим саме. А ті пестициди, які вони використовують, мають бути з переліку затверджених", – говорить Юлія Шопська, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Якщо вину аграріїв доведуть, пасічники вимагатимуть у підприємців відшкодування збитків. Загальна сума – близько сотні тисяч гривень. Тим часом бджолярів більше цікавить, як надалі уберегти свої пасіки.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві Нацполіція спільно з посольством Ізраїлю провела антитерористичні навчання – сюжет
Наступний матеріал
Розстріл військових і медиків на сході, кадрові призначення та як опозиція боронитиме мову – "ІнфоВечір"
Loading...

В Одеській області фермер наклав на себе руки через втрату урожаю

Усі посіви загинули: через посуху аграрії Одещини втратили близько половини врожаю

"Ми залишимося без роботи": фермери сходу і заходу країни поділилися думками щодо відкриття ринку землі

Аграрії протестують проти ринку землі: біля ОП вимагатимуть зустрічі із Зеленським – що пропонують (оновлено)

"Держава у смартфоні": уряд у пілотному режимі запустив онлайн-реєстр аграріїв – як це працюватиме

"Країни на цьому втрачали цілісність": на Волині перекрили трасу – протестують проти відкриття ринку землі