Бджолина лазня
Бджолина лазня 5 канал

Родина пасічників, виїхавши з Криму, побудувала незвичну лазню на Черкащині – сюжет

Читайте по-русски
Відвідувачі тут не лише знімають стрес після важкого робочого тижня, а ще й оздоровлюються

Бджолину лазню побудували у селі на Черкащині. Це спеціальна камера, розміщена на вуликах. Родина власників переїхала у село Сотники з Криму, відтоді і зайнялася медовою справою. Із пасічниками поспілкувалася Яна Лимаренко.

Подружжя Шабельників щотижня приходять у бджолину лазню. Пояснюють, тут не лише знімають стрес після важкого робочого тижня, а ще й оздоровлюються.

"Заспокоює, дуже розслабляє, а по друге – я помітила, що весна-осінь ,ось ці хвороби застудні, легше це все переноситься", - ділиться враженнями відвідувачка Тетяна.

А чоловік Тетяни релаксом не обмежується, Анатолій за порадою пасічника випробовує альтернативний медичний метод: апітерапію  - лікування бджолиними укусами.

"У мене таке є, як хвороба із спиною і він мені таке порадив, як трішки полікувати бджолами. Ви знаєте, кажуть, що це боляче, але воно не боляче, воно добре, воно терпимо ,але воно і допомагає", - запевняє Анатолій.

Пасічник Андрій Столяревський пояснює принцип бджолиної лазні. 5 вуликів розміщені під підлогою. Там вирізані отвори. Саме через них проходить зайва волога  із меду в сауну.  Крім того, чутно гул комах. Власники кажуть, що "монотонний гул" заспокоює.

Бджолину лазню облаштували у Сотниках переселенці із Криму. Родина Столяревських переїхала сюди після російської окупації півострова. Сім'я не могла змиритися з триколорами, які заполонили після референдуму їхню батьківщину. Вже на Корсунщині вирішили займатися бджільництвом. 

"Я коли ще навчався в інституті - у нас було одне з предметів - бджільництво, мені ще тоді сподобалося. На аматорському рівні перш за все, друг подарував мені дві сім'ї і так потихеньку почали займатися, розвиватися", - пригадує пасічник.

В одному вулику мешкають від 20 до 80 тисяч бджіл, але бджолярі їх рахують на вагу, це близько 5 кілограмів, кожна бджола за своє життя приносить чайну ложку меду.

За пасікою щодня доглядає Андрій. Стежить за їхньою поведінкою.

"Вони можуть напитися, красти, битися, все, як у людей. Коли корму багато – вони починають роїтися, гуляти", - розповідає чоловік.

Пасічниця Інна переконана: мед має корисні властивості. Вона нагадує, що цей продукт потрібно зберігати у скляній або фаянсовій посудині. І не перегрівати.

"е треба мед підігрівати вище 40 градусів, бо тоді властивості корисні можуть загубитися", - каже пасічниця.

Родина Столяревських планує облаштувати на пасіці мініцентр з апітерапіЇ та релаксу.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тривожна поведінка": Мендель не вперше "прикриває" Зеленського від журналістів - з'явилося відео
Наступний матеріал
У Міносвіти думають, де взяти 20 млрд на збільшення зарплати вчителям
Loading...