Віче у Харкові
Віче у Харкові 5 канал

Харків долучився до всеукраїнського Віче

Читайте по-русски
Серед учасників – активісти, волонтери, ветерани АТО та небайдужі

До всеукраїнського віче "Зупинимо капітуляцію" долучилися у Харкові. На Площі свободи зібралися сотні людей.

Серед учасників – активісти, волонтери, ветерани АТО та небайдужі. Мітингувальники заявили про створення "Штабу спротиву капітуляції ". На зібранні вимагають відмовитись від так званої "формули Штайнмаєра", яку узгодили під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Вимагають закінчити війну на Донбасі іншим шляхом.

Під час віче також вирішили звернутися до обласної адміністрації та всіх місцевих РДА, щоб вони виступили проти капітуляції.

"Важлива цілісність України, бо за неї дуже багато поклали життів, наших найкращих синів і дочок. Не можу змиритись з тим, що зараз так легковажно ця влада віддає наші території, які були завойовані ціною життів наших хлопців і дівчат", – каже учасниця акції Ольга Дорошенко.

Представник штабу спротиву капітуляції Борис Рєдін зазначив: "Головне – ніякого відводу військ. Донбас і Крим – це Україна. І, фактично, "за порєбрік" повинні відійти вони, а не ми. Новий президент вирішив, що якщо просто перестати стріляти, то закінчиться війна. Але вона не закінчиться, бо не ми почали стріляти – а в нас. І якщо ми не будемо стріляти, то нас просто повбивають. Здача позицій таким чином це, фактично, капітуляція".

Нагадаємо, на терміновому брифінгу 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що на засіданні ТКГ у Мінську погодили текст "формули Штайнмаєра" і вона буде імплементована в закон про особливий статус Донбасу, якого ще не існує.

Це викликало резонанс у суспільстві. У Києві на Майдані Незалежності та під Офісом президента пройшли акції протесту. Мітинги також пройшли в Харкові та Львові. Акції протесту в столиці та інших містах України відбулися і 2 жовтня.

Згодом, активісти оголосили про всеукраїнське віче "Зупинимо капітуляцію".

Попередній матеріал
Всеукраїнське віче "Зупинимо капітуляцію" на Майдані – включення (оновлюється)
Наступний матеріал
Після Майдану активісти рушили до Офісу президента – захопили із собою шини

Гайдукевич: Сьогоднішній Майдан – це меседж владі зупинитися

Проти реалізації "формули Штайнмаєра" виступили вже 8 міських і обласних рад

Всеукраїнське віче "Зупинимо капітуляцію" – лише прелюдія: ветеран розповів про заплановані протести

"Формула Штайнмаєра" може стати замінником Мінських угод – Ар'єв розповів, чим це загрожує

"Не варто шукати ворога у Києві, він – у Москві": Порошенко звернувся до Зеленського

Зеленський записав заспокійливе відеозвернення: перерахував умови проведення виборів у ОРДЛО