'Ні капітуляції' під ОПУ
'Ні капітуляції' під ОПУ 5 канал

Після Майдану активісти рушили до Офісу президента – захопили із собою шини

Читайте по-русски
До мирної ходи долучився також невеликний автопробіг – орієнтовно у 10-15 машин

Протест "Зупинимо капітуляцію" перемістився з Майдану Незалежності під Офіс президента Зеленського. На місці подій нині перебуває кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

Близько 15-ї повз ОПУ пройшла мирна протестна колона. Далі активісти рушили до Верховної Ради України. На банкові протестуальники стояли близько 10-20 хвилин. Скандували традиційні гасла "Слава Україні!" та "Слава нації!". Основний меседж людей можна висловити у двох словах "ні капітуляції".

"Хвилюємося за долю нашої країни, яка під загрозою. Ми бачимо, що треба щось робити і дуже швидко. Тому що можемо завтра прокинутися невідомо в якій країні і навіть побачити Януковича", – пояснює учасниця ходи.

Інша протестувальниця додає: "Принаймні я можу сказати, що я не хочу капітуляції. Я з Донеччини, я свою землю не віддам, я 6 років за неї воюю".

До мирної ходи долучився також невеличкий автопробіг – орієнтовно у 10-15 машин. Із собою захопили розмальовані шини – кажуть, щоб нагадати владі про помилки біглого президента Віктора Януковича.

Також планують відвідати будинок, в котрому живе президент та залишити декілька шин і там. Завершать ходу активісти хвилиною мовчання.

Подробиці – у відео.

Нагадаємо, на терміновому брифінгу 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що на засіданні ТКГ у Мінську погодили текст "формули Штайнмаєра" і вона буде імплементована в закон про особливий статус Донбасу, якого ще не існує.

Це викликало резонанс у суспільстві. У Києві на Майдані Незалежності та під Офісом президента пройшли акції протесту. Мітинги також пройшли в Харкові та Львові. Акції протесту в столиці та інших містах України відбулися і 2 жовтня.

Згодом, активісти оголосили про всеукраїнське віче "Зупинимо капітуляцію".

 

Попередній матеріал
Харків долучився до всеукраїнського Віче
Наступний матеріал
Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео