Чверть століття у професії. На Харківщині професійне свято головна медична сестра Центру первинної допомоги № 1 зустрічає на роботі. Свою кар'єру жінка починала з дитячої реанімації. Та через великий стрес вирішила піти у сімейну медицину. Нині опікується закладами цілого району. Має у підпорядкуванні цілий штат медичних сестер. Та наголошує: справжня медична сестра – це не тільки уколи та маніпуляції. У сучасних умовах – це й допомога лікареві. Більше – від кореспондентки "5 каналу" Оксани Нечепоренко.
На робочому місці Олена Гончарова від восьмої ранку. Розбирає нововведення, складає графіки чергувань медсестер, перевіряє наявність медичних препаратів.
"У нас первинна допомога, у нас не стаціонарне лікування. У нас ті препарати, які для першої медичної допомоги. Шприци, деякі медикаменти", – розповідає жінка.
У Будянській лікарні Олена працює 15 років. Медичною сестрою мріяла стати з дитинства. Кар'єру починала з порятунку дитячих життів.
"Завдяки нашим зусиллям, завдяки нашим правильним діям перша посмішка новонародженого, коли він приходить до тями і хвороба вже не так прогресує, це складно забути. Це залишається. Перший крик, перший рух – це ніколи не забудеться", – каже Олена Гончарова, головна медична сестра Центру первинної допомоги № 1 харківського району.
У підпорядкуванні Олени 56 медичних сестер, 9 амбулаторій та 4 фельдшерських пункти у селах району. На зв'язку жінка цілодобово.
Медсестра Наталя Остапенко пригадує: у минулому столітті на виклики ходила пішки чи їздила на коні. Нині, через карантин, пацієнти здебільшого перебувають удома, а зв'язок із ними вона тримає телефоном або через інтернет. Каже: опанування комп'ютера стало найважчим у професії. Та по допомогу завжди може звернутися до головної медсестри.
"Завжди, що не зрозуміло, запитуємо, завжди допомагає, підказує. І по цій новій програмі і по лікуванню, і по обстановці по теперішній як себе вести", – каже Наталія Остапенко, медична сестра.
Лише вмінням робити уколи та перев'язки нині медсестрам не обійтися. Сучасні професіонали мають знатися на останніх методах лікування.
"Медсестра – перш за все грамотний консультант і помічник лікаря, справжній помічник лікаря. Крім її обов'язків зробити укол чи виконати те чи інше призначення, вона повинна навчитися приймати рішення, рішення зважене, яке не зашкодить, а допоможе пацієнту", – говорить Олексій Болгов, головний лікар Центру первинної допомоги № 1 харківського району.
Хоча Олена Гончарова нині рідше виїжджає на виклики, та за потреби готова підмінити будь-кого з колег. Підтримку має навзаєм.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"