Лікарня
Лікарня 5 канал

Історія медсестри, яка чверть століття присвятила професії – сюжет

Читайте по-русски
Кар'єру Олена починала з порятунку дитячих життів

Чверть століття у професії. На Харківщині професійне свято головна медична сестра Центру первинної допомоги № 1 зустрічає на роботі. Свою кар'єру жінка починала з дитячої реанімації. Та через великий стрес вирішила піти у сімейну медицину. Нині опікується закладами цілого району. Має у підпорядкуванні цілий штат медичних сестер. Та наголошує: справжня медична сестра – це не тільки уколи та маніпуляції. У сучасних умовах – це й допомога лікареві. Більше – від кореспондентки "5 каналу" Оксани Нечепоренко.

На робочому місці Олена Гончарова від восьмої ранку. Розбирає нововведення, складає графіки чергувань медсестер, перевіряє наявність медичних препаратів.

"У нас первинна допомога, у нас не стаціонарне лікування. У нас ті препарати, які для першої медичної допомоги. Шприци, деякі медикаменти", – розповідає жінка.

У Будянській лікарні Олена працює 15 років. Медичною сестрою мріяла стати з дитинства. Кар'єру починала з порятунку дитячих життів.

"Завдяки нашим зусиллям, завдяки нашим правильним діям перша посмішка новонародженого, коли він приходить до тями і хвороба вже не так прогресує, це складно забути. Це залишається. Перший крик, перший рух – це ніколи не забудеться", – каже Олена Гончарова, головна медична сестра Центру первинної допомоги № 1 харківського району.

У підпорядкуванні Олени 56 медичних сестер, 9 амбулаторій та 4 фельдшерських пункти у селах району. На зв'язку жінка цілодобово.

Медсестра Наталя Остапенко пригадує: у минулому столітті на виклики ходила пішки чи їздила на коні. Нині, через карантин, пацієнти здебільшого перебувають удома, а зв'язок із ними вона тримає телефоном або через інтернет. Каже: опанування комп'ютера стало найважчим у професії. Та по допомогу завжди може звернутися до головної медсестри.

"Завжди, що не зрозуміло, запитуємо, завжди допомагає, підказує. І по цій новій програмі і по лікуванню, і по обстановці по теперішній як себе вести", – каже Наталія Остапенко, медична сестра.

Лише вмінням робити уколи та перев'язки нині медсестрам не обійтися. Сучасні професіонали мають знатися на останніх методах лікування.

"Медсестра – перш за все грамотний консультант і помічник лікаря, справжній помічник лікаря. Крім її обов'язків зробити укол чи виконати те чи інше призначення, вона повинна навчитися приймати рішення, рішення зважене, яке не зашкодить, а допоможе пацієнту", – говорить Олексій Болгов, головний лікар Центру первинної допомоги № 1 харківського району.

Хоча Олена Гончарова нині рідше виїжджає на виклики, та за потреби готова підмінити будь-кого з колег. Підтримку має навзаєм.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ажіотаж на Дерибасівській та в барбершопах: як одесити зустріли послаблення карантинних обмежень
Наступний матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" на 13 травня – уроки для 7 класу
Loading...

Степанов: Надбавку у 300% в повному обсязі за березень лікарям виплатила лише одна область

Порошенко звернувся до медиків з подякою

Шмигаль заявив, що медикам не виплатили надбавки через застарілі документи

Помер головний лікар станції швидкої в Івано-Франківську, у якого виявили коронавірус

Фонд Порошенка передав захисні костюми медикам Луганщини – відео

Інфіковані лікарі – (не) доплата за COVID-19: Чи здатна влада захистити медиків? – "Копійка до копійки"